Liga serbska - 1. kolejka Super Ligi: Crvena Zvezda Belgrad - FK Javor Ivanjica 2-0 (2-0)

W meczu 1. kolejki serbskiej Super Ligi, który rozegrany został 20 lipca, zespół Crvena Zvezda zwyciężył z FK Javor 2-0 (2-0). Mecz na Stadionie Rajko Mitić w Belgradzie obejrzało 6 000 widzów.

1. kolejka Serbia - Super Liga
2019-07-20 20:00 | Stadion: Stadion Rajko Mitić | Widzów: 6000 | Arbiter: L. Lukić
Crvena Zvezda Belgrad
FK Javor Ivanjica
2
0
B. Jovičić 28'
E. Ben Nabouhane 45'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 spotkań zespół Crvena Zvezda wygrał 19 razy i zanotował pięć porażek oraz jeden remis.

Już w pierwszych minutach zespół Crvena Zvezda próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Branko Jovičić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Crvena Zvezda, zdobywając bramkę w 28. minucie spotkania.

W 31. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Bobanowi Đericiowi z drużyny gości. Boban Đerić z FK Javor na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 31. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Crvena Zvezda w 45. minucie spotkania, gdy El Ben Nabouhane strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Drugą połowę zespół FK Javor rozpoczął w zmienionym składzie, za Ivana Markovicia wszedł Vladimir Jovanović. W 63. minucie Mirko Ivanić został zastąpiony przez Miloša Vulicia.

W 72. minucie Jander został zmieniony przez Veljka Simicia, a za Milana Pavkova wszedł na boisko Richmond Boakye, co miało wzmocnić drużynę Crvena Zvezda. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nikolę Petković na Nenada Sevicia w 77. minucie oraz Nedeljka Pišcievicia na Miroslava Maričicia w tej samej minucie. W tej samej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nedeljka Pišcievicia z FK Javor, a w 81. minucie Ela Ben Nabouhane'a z drużyny przeciwnej.

Marko Jevremović
72′ Jander Ribeiro Santana
Marko Kolaković
Filip Stojković
Dino Dolmagić
63′ Mirko Ivanić
Nikola Kuveljić
Milan Jevtović
Nikola Petković77′
 28′ Branko Jovičić
Nedeljko Pišćević77′ 89′
Marko Marin
Boban Đerić31′ 44′
 45′ (k.) 81′ El Fardou Mohamed Ben Nabouhane
Ivan Marković46′
72′ Milan Pavkov
Nenad Sević77′
72′ Veljko Simić
Nikola Cuckić
63′ Miloš Vulić
Miroslav Maričić89′
72′ Richmond Yiadom Boakye
Vladimir Jovanović46′
Aleksa Vukanović
Alija Krnić

Zespół Crvena Zvezda był w posiadaniu piłki przez 70 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom FK Javor, natomiast zawodnikom gospodarzy wręczył jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.