30. kolejka Super Ligi: Spartak Subotica - Rad Belgrad 1-0 (0-0)

W pojedynku 30. kolejki serbskiej Super Ligi, który rozegrany został 7 kwietnia, zespół Spartaka Subotica zwyciężył z Radem 1-0 (0-0). Mecz na Stadionie SPC Hajduk w Kuli obejrzało 1 000 widzów.

30. kolejka Serbia - Super Liga
2019-04-07 17:00 | Stadion: Stadion SPC Hajduk | Widzów: 1000 | Arbiter: M. Ilić
Spartak Subotica
Rad Belgrad
1
0
D. Kerkez 67'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 21 starć drużyna Radu wygrała siedem razy i zanotowała tyle samo porażek oraz siedem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 14. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Spartaka Subotica.

W 58. minucie sędzia ukarał kartką Dejana Kerkeza, zawodnika gospodarzy. W 59. minucie Goran Smiljanić został zastąpiony przez Stefana Mihajlovicia.

Chwilę później trener Spartaka Subotica postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Vladimir Torbica, a murawę opuścił Draško Đorđević.

Jedynego gola meczu strzelił Dejan Kerkez dla drużyny Spartaka Subotica. W 68. minucie kartkę otrzymał Stefan Mihajlović z zespołu gości.

Trener Radu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Vanję Ilicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Borko Veselinović. W 80. minucie Milorad Balabanović został zmieniony przez Miloša Trifunovicia, co miało wzmocnić jedenastkę Radu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lazara Tufegdžicia na Đorđe Radovanovicia oraz Stefana Denkovicia na Davida Dunđerskiego. Między 83. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Spartaka Subotica i jedną drużynie przeciwnej.

Rad Belgrad
90′ Miloš Ostojić
Mladen Živković
14′ 60′ Draško Đorđević
Branislav Jovanović
 67′ 58′ Dejan Kerkez
Milan Perendija83′
90′ Stefan Milošević
Goran Smiljanić59′
Vladimir Otašević
Dušan Stević
42′ Nemanja Tekijaški
Miloš Tanović
Nemanja Glavčić
Nikola Tričković
86′ Lazar Tufegdžić
Filip Bainović
90′ Stefan Denković
Milorad Balabanović80′
18′ Dejan Đenić
Aleksandar Busnić
90′ David Dunđerski
Vanja Ilić71′
86′ Đorđe Radovanović
Dušan Živković
Stefan Šormaz
Stefan Mihajlović59′ 68′
60′ 83′ Vladimir Torbica
Dejan Parađina
Nikola Tripković
Miloš Trifunović80′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu siedem żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy piątek zespół Radu rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Spartak Subotica. Tego samego dnia Rad Belgrad zagra z zespołem Spartaka Subotica na jego terenie.