30. kolejka Super Ligi: FK Voždovac - FK Mačva Šabac 1-0 (1-0)

7 kwietnia na Stadionie Event Place w Belgradzie odbyło się spotkanie 30. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Voždovaca i FK Mačva. Mecz zakończył się zwycięstwem Voždovaca 1-0. Na stadionie stawiło się 300 widzów.

30. kolejka Serbia - Super Liga
2019-04-07 17:00 | Stadion: Stadion Event Place | Widzów: 300 | Arbiter: I. Stoilković
FK Voždovac
FK Mačva Šabac
1
0
M. Jovanović 8'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Voždovaca w ósmej minucie spotkania, gdy Marko Jovanović strzelił pierwszego gola.

W 34. minucie sędzia ukarał kartką Nikolę Mikicia, zawodnika gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Voždovaca.

W 60. minucie Aleksandar Đoković zastąpił Branislava Markovicia. W 72. minucie arbiter pokazał kartkę Nemani Tošiciowi z FK Mačva.

Trener FK Mačva postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Nenada Jovanovicia i na pole gry wprowadził napastnika Petara Gigicia, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Voždovaca postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Borko Duronjić, a murawę opuścił Filip Stuparević. W 84. minucie Lazar Arsić został zmieniony przez Andryję Lukovicia, a za Predraga Sikimicia wszedł na boisko Stefan Purtić, co miało wzmocnić zespół Voždovaca. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Đorđe Šušnjara na Predraga Jeremicia.

Dušan Puletić
 8′ Marko Jovanović
Marko Mijailović
Miloš Mihajlov
Filip Pejović
34′ Nikola Mikić
Igor Ristivojević
84′ Lazar Arsić
Stefan Milosavljević
90′ Predrag Sikimić
Aleksandar Đoković60′
77′ Filip Stuparević
Predrag Jeremić85′
84′ Andrija Luković
Branislav Marković60′
Jovan Nišić
Ivan Obrovac
90′ Stefan Purtić
Aleksandar Stevanović
77′ Borko Duronjić
Petar Gigić76′

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Voždovaca. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.