30. kolejka Super Ligi: FK Napredak Kruševac - FK Zemun 1-0 (1-0)

7 kwietnia na Stadionie Mladost w Kruševacu odbył się mecz 30. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami FK Napredak i Zemun. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FK Napredak 1-0. Starcie obejrzało 700 widzów.

E. Alivodić 24'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna FK Napredak wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut zespół Zemun zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny FK Napredak była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Napredak w 24. minucie spotkania, gdy Enver Alivodić strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FK Napredak.

W 64. minucie kartką został ukarany Miloš Ostojić, piłkarz FK Napredak. Trener Zemun wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nemanję Tomicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Nikola Nešović.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Emir Azemović z jedenastki gości. W 82. minucie Filip Kukuličić został zmieniony przez Miloša Tošeskiego. Chwilę później trener FK Napredak postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Filip Jović, a murawę opuścił Nikola Eskić.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w drużynie Zemun za Marka Đalovicia wszedł Momčilo Mrkaić, a w zespole FK Napredak Igor Ivanovic zmienił Milosa Zukanovica. W drugiej połowie nie padły bramki.

Siniša Mladenović
64′ Miloš Ostojić
Milan Savić
Nemanja Petrović
Marko Đalović90′
Dušan Veškovac
Ivan Ilić
 24′ Enver Alivodić
Nenad Kiso
Ivan Đorić
Andreja Stojanović
87′ Nikola Eskić
Filip Kukuličić82′
90′ Igor Ivanović
Miloš Zlatković
87′ Filip Jović
Nikola Stojković
Luka Stevanović
Nemanja Tomić64′
Anes Rušević
Miloš Tošeski82′
90′ Milos Zukanović
Momčilo Mrkaić90′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Natomiast zespół Zemun w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę jedenastka FK Napredak zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie FK Mladost Lučani. Tego samego dnia FK Voždovac będzie rywalem drużyny Zemun w meczu, który odbędzie się w Belgradzie.