29. kolejka Super Ligi: Rad Belgrad - FK Voždovac 0-1 (0-0)

W pojedynku 29. kolejki serbskiej Super Ligi, który rozegrany został 3 kwietnia, drużyna Radu przegrała z Voždovacem 0-1 (0-0). Mecz na Stadionie Kralj Petar Prvi w Belgradzie obejrzało 500 widzów.

29. kolejka Serbia - Super Liga
2019-04-03 16:00 | Stadion: Stadion Kralj Petar Prvi | Widzów: 500 | Arbiter: L. Lukić
Rad Belgrad
FK Voždovac
0
1
F. Stuparević 61'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 meczów drużyna Radu wygrała siedem razy, ale więcej przegrywała, bo dziewięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Miloradowi Balabanoviciowi z Radu. Była to 29. minuta pojedynku.

Na drugą połowę zespół Radu wyszedł w zmienionym składzie, za Dušana Živkovicia wszedł Borko Veselinović. Między 49. a 61. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Voždovaca w 61. minucie spotkania, gdy Filip Stuparević zdobył pierwszą bramkę. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 65. minucie Miloš Trifunović zastąpił Bogdana Mladenovicia. Między 66. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 75. minucie Filip Kasalica został zmieniony przez Gorana Smiljanicia, co miało wzmocnić jedenastkę Radu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lazara Arsicia na Miloša Pavlovicia.

Niedługo później trener Voždovaca postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Filipa Stuparevicia wszedł Nikola Mikić, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Voždovaca utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w zespole Voždovaca doszło do zmiany. Stefan Purtić wszedł za Andryję Lukovicia.

FK Voždovac
60′ Dušan Marković
Marko Ilić
Milan Perendija
Strahinja Bošnjak66′
Dušan Stević
Marko Jovanović
60′ Nikola Šipčić
Miloš Mihajlov
Nikola Tričković
Lazar Arsić83′
49′ Filip Bainović
Nikola Ćirković
29′ Milorad Balabanović
Andrija Luković90′
46′ Dušan Živković
Dragoljub Srnić
61′ 75′ Filip Kasalica
Alen Mašović
73′ Dejan Parađina
Predrag Sikimić
65′ Miloš Trifunović
Filip Stuparević  61′ 90′
Mladen Živković
Marko Knežević
75′ Goran Smiljanić
Miloš Pavlović83′
65′ 90′ Bogdan Mladenović
Stefan Purtić90′
46′ Borko Veselinović
Borko Duronjić

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Radu otrzymali w meczu siedem żółtych kartek, a ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.