29. kolejka Super Ligi: Partizan Belgrad - FK Čukarički Stankom 3-2 (1-1)

W meczu 29. kolejki serbskiej Super Ligi, który rozegrany został 3 kwietnia, drużyna Partizanu wygrała z FK Čukarički 3-2 (1-1). Mecz na Stadionie Partizana w Belgradzie obejrzało 1 500 widzów.

29. kolejka Serbia - Super Liga
2019-04-03 19:00 | Stadion: Stadion Partizana | Widzów: 1500 | Arbiter: J. Šegrt
L. Luković 58'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 42 pojedynki jedenastka Partizanu wygrała 30 razy i zanotowała pięć porażek oraz siedem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FK Čukarički: Stefanowi Šapiciowi w 9. i Borisowi I w 16. minucie.

Nagle piłkarze Partizanu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 33. minucie bramkę zdobył Ricardo Gomes. To już piętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedenastka FK Čukarički otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 36. minucie na listę strzelców wpisał się Luka Stojanović. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 58. minucie Luka Luković dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 61. minucie Danilo Pantić został zastąpiony przez Sašę Ilicia. W następstwie utraty bramki trener Partizanu postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Gorana Zakaricia i na pole gry wprowadził napastnika Đorđe Ivanovicia, który w bieżącym sezonie ma na koncie już cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Chwilę później trener FK Čukarički postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Slobodan Tedić, a murawę opuścił Ognjen Mudrinski.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Markowi Dociciowi z FK Čukarički. Była to 70. minuta meczu.

Zespół Partizanu wyrównał wynik meczu. W 73. minucie gola wyrównującego strzelił Zoran Toszić.

Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie FK Čukarički doszło do zmiany. Marko Šarić wszedł za Lukę Lukovicia.

W 78. minucie swojej drugiej bramki w tym meczu zdobył Zoran Toszić z Partizanu. W 85. minucie w jedenastce Partizanu doszło do zmiany. Dejan Georgijević wszedł za Zorana Toszicia.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2.

Marko Docić70′
61′ Danilo Pantić
Asmir Kajević
Aleksandar Šćekić
Luka Luković  58′ 78′
 73′, 78′ 85′ Zoran Toszić
Samuel Kwame Owusu
65′ Goran Zakarić
Luka Stojanović  36′
Saša Zdjelar
Stefan Šapić9′
 33′ Ricardo Jorge Pires Gomes
Darko Puškarić
61′ Saša Ilić
Marko Šarić78′
Milan Smiljanić
Slobodan Tedić68′
85′ Dejan Georgijević
Stefan Veličković
65′ Đorđe Ivanović
Milutin Vidosavljević

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom FK Čukarički wręczył trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka FK Čukarički w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.