1. kolejka Super Ligi: FK Vojvodina Nowy Sad - FK Proleter Novi Sad 0-1 (0-0)

13 kwietnia na Stadionie Karađorđe w Nowym Sadzie odbył się pojedynek 1. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Vojvodinej i Proleteru. Mecz zakończył się zwycięstwem Proleteru 1-0. Na stadionie stawiło się 1 000 widzów.

1. kolejka Serbia - Super Liga
2019-04-13 19:00 | Stadion: Stadion Karađorđe | Widzów: 1000 | Arbiter: N. Gajdobranski
FK Vojvodina Nowy Sad
FK Proleter Novi Sad
0
1
N. Čović 70'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Vojvodinej wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między dziewiątą a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Proleteru i jedną drużynie przeciwnej.

W 69. minucie Nikola Ilić został zmieniony przez Miloša Jokicia. W tej samej minucie trener Proleteru postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Slobodan Novaković, a murawę opuścił Stefan Čolović.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Proleteru doszło do zmiany. Leandro Pinto wszedł za Uroša Stamenicia.

Wysiłki podejmowane przez zespół Proleteru w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie bramkę zdobył Nemanja Čović. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 71. minucie w jedenastce Vojvodinej doszło do zmiany. Nemanja Milojević wszedł za Damira Zlomislicia. Trener Vojvodinej wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Damjana Gojkova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Mihajlo Nešković. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Vojvodinej doszło do zmiany. Nikola Gajić wszedł za Dejana Zukicia.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Vojvodina: Rankowi Veselinoviciowi w 77. i Sinišy Saničaninowi w 90. minucie.

Vladan Elesin
9′ Mladen Devetak
Mitar Ćuković
Daniel Graovac
Miljan Jablan11′
90′ Siniša Saničanin
Zarija Lambulić
77′ Ranko Veselinović
Aleksandar Tanasin
Milan Đurić
Joseph 'Joja' Owusu Bempah41′
Vuk Mitošević
Stefan Čolović69′
73′ Mihajlo Nešković
Nikola Ilić69′
71′ Damir Zlomislić
Uroš Stamenić70′
73′ Dejan Zukić
Dušan Plavšić
73′ Damjan Gojkov
Miloš Jokić69′
71′ Nemanja Milojević
Ognjen Krasić
Nikola Srećković
Ognjen Mitrović
73′ Nikola Gajić
Slobodan Novaković69′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Vojvodinej dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.