1. kolejka Super Ligi: FK Mačva Šabac - FK Dinamo Vranje 2-0 (1-0)

13 kwietnia na Stadionie FK Mačva w Šabacu odbył się pojedynek 1. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami FK Mačva i Dinamo Vranje. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FK Mačva 2-0. Starcie obejrzało 800 widzów.

Đ. Šušnjar 84'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna FK Mačva wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Nenad Gavrić wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Mačva, strzelając gola w 12. minucie meczu. To już szóste trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 38. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nenada Gavricia z FK Mačva, a w 45. minucie Lukę Ratkovica z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FK Mačva.

Drugą połowę jedenastka Dinamo Vranje rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mlađana Stevanovicia wszedł Nikola Stevanović. W 53. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Miloša Adamovicia z FK Mačva, a w 61. minucie Seguna z drużyny przeciwnej.

W 65. minucie Miloš Adamović został zmieniony przez Nenada Jovanovicia. A kibice Dinamo Vranje nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marka Đurišicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Segun. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Filip Pavišić, zawodnik gości.

W 78. minucie w jedenastce Dinamo Vranje doszło do zmiany. Vasilije Spasić wszedł za Nikolę Jovanovicia. Chwilę później trener FK Mačva postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Đorđe Šušnjar, a murawę opuścił Aleksandar Đoković. Đorđe Šušnjar nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to jego drugi gol w tegorocznych rozgrywkach.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Mačva w 84. minucie spotkania, gdy Đorđe Šušnjar zdobył drugą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W doliczonym czasie gry w jedenastce FK Mačva doszło do zmiany. Miodrag Gemović wszedł za Branislava Markovicia. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Miloš Ožegović
53′ 65′ Miloš Adamović
Okomayin Onimisi Segun61′ 65′
 12′ 38′ Nenad Gavrić
Željko Dimitrov
Lazar Ivić
Lefteris Matsoukas
90′ Branislav Marković
Nikola Popović
Stefan Milosavljević
Luka Ratković45′
79′ Aleksandar Đoković
Božidar Veškovac
65′ Nenad Jovanović
Marko Đurišić65′
Ivan Obrovac
Seydou Bocar Seck
90′ Miodrag Gemović
Vasilije Spasić78′
79′  84′ Đorđe Šušnjar
Miloš Antić

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy gości. Wręczył im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy FK Mačva otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.