Steaua - CS Universitatea 4-1 (3-0). Liga rumuńska - 2. kolejka Ligi I

25 lipca na Arena Naţională w Bukareszcie odbyło się starcie 2. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Steaua i CS Universitatea. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Steaua 4-1. Pojedynek obejrzało 10 123 widzów.

2. kolejka Rumunia - Liga I
2021-07-25 20:30 | Stadion: Arena Naţională | Widzów: 10123 | Arbiter: Istvan Kovacs
J. Marković 64'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Drużyna Steaua wygrała aż 17 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Steaua nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Olimpiu Moruțan. Asystę zaliczył Andrei Cordea.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Steaua, strzelając kolejnego gola. W 16. minucie wynik na 2-0 podwyższył Octavian Popescu. Asystę przy bramce ponownie zanotował Andrei Cordea.

W 17. minucie Andrei Ivan został zastąpiony przez Gustava Vagenina. W 28. minucie w jedenastce CS Universitatea doszło do zmiany. Ștefan Baiaram wszedł za George'a Cîmpanu.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 43. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Andrei Cordea.

W 46. minucie Ioan Dumiter został zmieniony przez Răzvana Oaidę, co miało wzmocnić drużynę Steaua. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ovidiu Bica na Jovana Markovicia oraz Antoine'a Conte'a na Ștefana Vlădoiu. W 58. minucie kartkę otrzymał Olimpiu Moruțan z jedenastki gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Steaua w 60. minucie spotkania, gdy Florin Tănase strzelił czwartego gola. W 62. minucie w zespole Steaua doszło do zmiany. Florinel Coman wszedł za Octaviana Popescu.

Piłkarze CS Universitatea szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 64. minucie gola pocieszenia strzelił Jovan Marković. Przy strzeleniu gola pomagał Ștefan Vlădoiu.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom CS Universitatea: Jovanowi Markoviciowi w 70. minucie i Ștefanowi Vlădoiu w drugiej minucie doliczonego czasu meczu. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-1.

Mihai Alexandru Balasza
81′ Sorin Dănuț Șerban
Nicușor Silviu Bancu
 7′ 58′ Olimpiu Vasile Moruțan
Alexandru Mateiu
 60′ 69′ Florin Lucian Tănase
George Alexandru Cîmpanu28′
Ovidiu Marian Popescu
Andrei Virgil Ivan17′
 43′ 69′ Andrei Ioan Cordea
Ovidiu Alexandru Bic56′
46′ Ioan Andrei Vasile Dumiter
Dan Nistor
 16′ 62′ Octavian George Popescu
Bogdan Ilie Vătăjelu
46′ Răzvan Constantin Oaidă
Ștefan Marinel Vlădoiu56′ 90′
81′ Ovidiu Ioan Perianu
Cristian Mihai Căpățînă
Ionuț Daniel Vînă
Gustavo di Mauro Vagenin17′
62′ Florinel Teodor Coman
Vladimir Ionuț Screciu
69′ Cristian Cosmin Dumitru
Ștefan Baiaram28′
69′ Zdenek Ondraszek
Jovan Marković56′  64′ 70′

Jedenastka Steaua była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom CS Universitatea przyznał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka CS Universitatea dokonała czterech zmian.