Steaua - CS Universitatea 0-1 (0-0). Liga rumuńska - 9. kolejka Ligi I

W pojedynku 9. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 19 maja, jedenastka Steaua przegrała z CS Universitatea 0-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadionul Marin Anastasovici w Giurgiu.

9. kolejka Rumunia - Liga I
2021-05-19 20:30 | Stadion: Stadionul Marin Anastasovici | Arbiter: Iulian Călin
Steaua Bukareszt
Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv
0
1
A. Cicâldău 55'

Drużyna CS Universitatea przed meczem zajmowała piątą pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Zespół Steaua wygrał aż 17 razy, zremisował trzy, a przegrał tylko trzy.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka Steaua rozpoczęła w zmienionym składzie, za Gabriela Fulgę wszedł Andrei Istrate. Trener Steaua postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Alexandru Buziuc, a murawę opuścił Alexandru Musi.

Drugą połowę zespół CS Universitatea rozpoczął w zmienionym składzie, za Vladimira Screciu wszedł Alexandru Cicâldău.

Jedyną bramkę meczu zdobył Alexandru Cicâldău dla drużyny CS Universitatea. Bramka padła w tej samej minucie. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Andrei Ivan.

W 64. minucie za Ștefana Baiarama wszedł George Cîmpanu. W tej samej minucie w jedenastce CS Universitatea doszło do zmiany. Matteo Fedele wszedł za Dan Nistora. Trener CS Universitatea wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alexandru Tudoriego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Andrei Ivan.

W 68. minucie Răzvan Oaidă został zmieniony przez Aureliana Ciuciulete'a, a za Dragoșa Nedelcu wszedł na boisko Lucian Filip, co miało wzmocnić jedenastkę Steaua. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juana Cámarę na Reagiego Baaha w 84. minucie.

Stephane Acka
69′ Dragoș Ionuț Nedelcu
Mihai Alexandru Balasza
Sorin Dănuț Șerban
Bogdan Ilie Vătăjelu
Ionuț Daniel Vînă
Alexandru Mateiu
68′ Răzvan Constantin Oaidă
Juan Camara84′
Ovidiu Ioan Perianu
Ștefan Baiaram64′
Adrian Romeo Niță
Vladimir Ionuț Screciu46′
46′ Gabriel Mirel Fulga
Dan Nistor64′
46′ Alexandru Marian Musi
Andrei Virgil Ivan64′
Mihai Răzvan Udrea
Iulian Laurențiu Popescu
Cătălin Gogor
Ionuţ Radu Mitran
68′ Aurelian Gabriel Ciuciulete
Ovidiu Alexandru Bic
69′ Lucian Ionuț Filip
Alexandru Cicâldău46′  55′
46′ Alexandru Daniel Buziuc
Vasile Nicolae Constantin
46′ Andrei Gabriel Istrate
Matteo Fedele64′

Reagy Baah Ofosu84′

George Alexandru Cîmpanu64′

Alexandru Tudorie64′

Zespół CS Universitatea był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna CS Universitatea w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Steaua rozegra kolejny mecz w Kluż-Napoce. Jej przeciwnikiem będzie CFR 1907 Kluż. Natomiast 27 maja FC Academica Clinceni zagra z jedenastką CS Universitatea na jej terenie.