Steaua - CS Universitatea 0-0. Liga rumuńska - 29. kolejka Ligi I

4 kwietnia na Stadionul Marin Anastasovici w Giurgiu odbyło się spotkanie 29. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Steaua i CS Universitatea. Mecz zakończył się remisem 0-0.

29. kolejka Rumunia - Liga I
2021-04-04 19:30 | Stadion: Stadionul Marin Anastasovici | Arbiter: Adrian Viorel Cojocaru
Steaua Bukareszt
Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv
0
0

Był to pojedynek zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż grały ze sobą pierwsza i trzecia drużyna Ligi I.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków zespół Steaua wygrał 17 razy i zanotował dwie porażki oraz dwa remisy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 15. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę jedenastka Steaua wyszła w zmienionym składzie, za Răzvana Oaidę wszedł Ionuț Vînă. Na drugą połowę zespół Steaua wyszedł w zmienionym składzie, za Ovidiu Popescu wszedł Valentin Crețu.

Na murawie, jak to często zdarzało się Steaua w tym sezonie, pojawił się Ionuț Panțîru, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Rista Radunovicia. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Bogdanowi Iliemu z CS Universitatea. Była to 65. minuta spotkania. W 67. minucie Octavian Popescu został zmieniony przez Andreia Istrate'a.

Chwilę później trener CS Universitatea postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Paula Pappa. Na boisko wszedł Mihai Balasza, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Mirko Pigliacelli
46′ Ovidiu Marian Popescu
Ștefan Marinel Vlădoiu
15′ Iulian Lucian Cristea
Paul Papp70′
George Andrei Miron
Marius Marcel Constantin
46′ Risto Radunović
Bogdan Ilie Vătăjelu65′
Darius Dumitru Olaru
Alexandru Mateiu25′
46′ Răzvan Constantin Oaidă
Juan Camara42′ 86′
89′ Adrian Gheorghe Șut
Ștefan Baiaram79′
Olimpiu Vasile Moruțan
Dan Nistor44′
Florin Lucian Tănase
Alexandru Cicâldău86′
67′ Octavian George Popescu
Andrei Virgil Ivan
Cătălin George Straton
Iulian Laurențiu Popescu
46′ Valentin Iulian Crețu
Mihai Alexandru Balasza70′
Denis Graţian Haruţ
Ionuţ Radu Mitran
46′ Ionuț Constantin Panțîru
Ovidiu Alexandru Bic86′
Dragoș Ionuț Nedelcu
Cristian Mihai Căpățînă86′
89′ Gabriel Bogdan Simion
Matteo Fedele
46′ Ionuț Daniel Vînă
George Alexandru Cîmpanu
67′ Andrei Gabriel Istrate
Elvir Koljić79′
Ante Vukušić
Alexandru Tudorie

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Steaua, a zawodnikom gości pokazał cztery.

Drużyna Steaua w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższą sobotę zespół CS Universitatea zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie CFR 1907 Kluż. Tego samego dnia Sepsi OSK Sfântu Gheorghe będą gościć zespół Steaua.