Steaua Bukareszt - FC Voluntari 2-1 (1-0). Liga rumuńska - 18. kolejka Ligi I

W pojedynku 18. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 22 stycznia, zespół Steaua wygrał z FC Voluntari 2-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Arena Naţională w Bukareszcie.

Jefté Betancor 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Steaua wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między trzecią a 32. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Voluntari i jedną drużynie przeciwnej.

W 33. minucie za Sebastiana Mailata wszedł Ion Gheorghe.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Steaua w 37. minucie spotkania, gdy Dennis Man zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Răzvan Oaidă.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Steaua.

Drugą połowę zespół FC Voluntari rozpoczął w zmienionym składzie, za Alexandru Stoicę, Marcela Lopesa weszli Jefté Betancor, Viktor Angelov. Także w drużynie Steaua w czasie przerwy zaszły zmiany, za Răzvana Oaidę wszedł Darius Dumitru. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Steaua: Adrianowi Șutowi w 58. i Dariusowi Dumitru w 69. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Steaua w 71. minucie spotkania, gdy Florin Tănase strzelił z rzutu karnego drugiego gola. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 73. minucie Ricardinho został zmieniony przez Héldera Tavaresa, co miało wzmocnić drużynę FC Voluntari. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając George'a Mirona na Valentina Crețu oraz Octaviana Popescu na Gabriela Fulgę. Niedługo później trener FC Voluntari postanowił wzmocnić linię pomocy i w 89. minucie zastąpił zmęczonego Antoniego Ivanova. Na boisko wszedł Alexandru Ilie, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W doliczonej trzeciej minucie starcia wynik ustalił z karnego Jefté Betancor.

Zespołowi FC Voluntari zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Steaua.

Cosmin Florin Achim
73′ George Andrei Miron
Igor Armas
Risto Radunović
Marius Ionuț Briceag
46′ Răzvan Constantin Oaidă
Ricardo José Veiga Varzim Miranda73′
 71′ (k.) Florin Lucian Tănase
Antoni Valeri Ivanov89′
58′ Adrian Gheorghe Șut
Claudiu Gabriel Borțoneanu32′
 37′ Dennis Man
Sebastian Árpád Mailat3′ 33′
31′ Florinel Teodor Coman
Alexandru Ionuț Stoica46′
83′ Octavian George Popescu
Marcelo André Veiga Lopes46′
Cătălin George Straton
Victor Teodor Rîmniceanu
73′ Valentin Iulian Crețu
Ionuț Balaur
Aristides Soiledis
Alexandru Nicolae Vlad
46′ 69′ Darius Dumitru Olaru
Viktor Angelov46′
83′ Gabriel Mirel Fulga
Jefté Betancor Sánchez46′  90′ (k.)

Zespół Steaua był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Steaua, a piłkarzom gości pokazał dwie.

Drużyna Steaua w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości wymieniła pięciu graczy.

2
1
4
2
4
2

Już w najbliższy wtorek zespół FC Voluntari rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv. Tego samego dnia ACS Campionii Fotbal Club Argeş będzie przeciwnikiem jedenastki Steaua w meczu, który odbędzie się w Piteşti.