Steaua Bukareszt - FC Astra Ploeszti 3-0 (0-0). Liga rumuńska - 16. kolejka Ligi I

15 stycznia na Arena Naţională w Bukareszcie odbyło się spotkanie 16. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Steaua i FC Astra. Mecz zakończył się zwycięstwem Steaua 3-0.

F. Tănase 81',88'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 42 starcia zespół Steaua wygrał 20 razy i zanotował 15 porażek oraz siedem remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie Dragoș Gheorghe zastąpił Valentina Gheorghego.

Drugą połowę zespół Steaua rozpoczął w zmienionym składzie, za Gabriela Simiona wszedł Ovidiu Perianu. Trener Steaua wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ovidiu Popescu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Valentin Crețu. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

Między 47. a 67. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie FC Astra doszło do zmiany. Robert Riza wszedł za Alberta Tivadara. Trener FC Astra postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił obrońcę Mariusa Gamana i na pole gry wprowadził napastnika Mattię Montiniego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 75. minucie w zespole Steaua doszło do zmiany. Alexandru Buziuc wszedł za Dariusa Dumitru.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Steaua w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 13 minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Dennis Man. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Risto Radunović.

W 80. minucie w drużynie FC Astra doszło do zmiany. Silviu Balaure wszedł za Mihaiego Raduta.

Prawie natychmiast Florin Tănase wywołał eksplozję radości wśród kibiców Steaua, strzelając kolejnego gola w 81. minucie spotkania. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 zdobytych bramek. Przy zdobyciu bramki pomógł Florinel Coman.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia Florin Tănase po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-0. Asystę przy golu zanotował Octavian Popescu.

W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Răzvan Oaidă, Adrian Șut, a na ich miejsce weszli Florin Tănase, Octavian Popescu. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

David Beniamin Lazar
46′ Valentin Iulian Crețu
David Carneiro Dias Resende Bruno
75′ Darius Dumitru Olaru
Dario Čanađija
 81′, 88′ 67′ 90′ Florin Lucian Tănase
Mihai Radut80′
46′ Gabriel Bogdan Simion
Ljuban Crepulja
 77′ Dennis Man
Albert Tivadar Stahl71′
47′ 90′ Octavian George Popescu
Constantin Cristian Dima
90′ Răzvan Constantin Oaidă
Silviu Nicolae Balaure80′
46′ Ovidiu Ioan Perianu
Gabriel Ștefan Șerban
46′ Ovidiu Marian Popescu
Valentin Gheorghe12′
90′ Adrian Gheorghe Șut
George Cristian Merloi
Ionuț Daniel Vînă
Robert Riza71′
75′ Alexandru Daniel Buziuc
Sébastien Wüthrich

Mattia Montini71′

Zespół Steaua był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze Steaua otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna FC Astra wymieniła czterech graczy.

Już w najbliższy poniedziałek zespół FC Astra rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv. Natomiast we wtorek FC Viitorul Constanţa będzie przeciwnikiem drużyny Steaua w meczu, który odbędzie się w Ovidiu.