Steaua Bukareszt - FC Academica Clinceni 2-2 (1-2). Liga rumuńska - 7. kolejka Ligi I

W spotkaniu 7. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 10 maja, zespół Steaua zremisował z FC Academica Clinceni 2-2 (1-2). Pojedynek odbył się na Stadionul Marin Anastasovici w Giurgiu.

7. kolejka Rumunia - Liga I
2021-05-10 20:30 | Stadion: Stadionul Marin Anastasovici | Arbiter: Horia Gabriel Mladinovici
R. Rusescu 36'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Steaua wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach drużyna FC Academica Clinceni próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Steaua w 20. minucie spotkania, gdy Darius Dumitru zdobył pierwszą bramkę. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Florina Tănase'a.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Andrei Cordea. Przy zdobyciu bramki asystował Adrian Popa.

Niedługo później Raul Rusescu wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Academica Clinceni, zdobywając kolejną bramkę w 36. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Florin Achim.

Na drugą połowę zespół Steaua wyszedł w zmienionym składzie, za Andreia Vlada wszedł Cătălin Straton. Kibice Steaua nie mogli już doczekać się wprowadzenia Răzvana Oaidę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy. Murawę musiał opuścić Ionuț Vînă. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 56. minucie gola wyrównującego strzelił z karnego Florin Tănase. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 23 zdobyte bramki.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom FC Academica Clinceni: Asenowi Rumenovowi w 57. i Amirowi Bilalemu w 71. minucie. W 72. minucie Asen Rumenov został zmieniony przez Thibaulta Moulina. Chwilę później trener FC Academica Clinceni postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Cristian Tănase, a murawę opuścił Eugeniu Cebotaru.

W 74. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ovidiu Popescu ze Steaua, a w 90. minucie Florina Achima z drużyny przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Popescu
46′ Andrei Daniel Vlad
Mihai Dobrescu
46′ Ionuț Daniel Vînă
Juan Bautista Cascini
 20′ Darius Dumitru Olaru
Adrian Popa78′
74′ Ovidiu Marian Popescu
Andrei Ioan Cordea  26′ 85′
Olimpiu Vasile Moruțan
Eugeniu Cebotaru73′
 56′ (k.) Florin Lucian Tănase
Asen Rumenov Chandarov57′ 72′
Octavian George Popescu
Raul Andrei Rusescu  36′ 85′
46′ Cătălin George Straton
Octavian Gabriel Vâlceanu
Sorin Dănuț Șerban
Florin Gardos
Dragoș Ionuț Nedelcu
Georgi Pashov85′
46′ Răzvan Constantin Oaidă