Steaua Bukareszt - FC Academica Clinceni 0-1 (0-0). Liga rumuńska - 22. kolejka Ligi I

W spotkaniu 22. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 7 lutego, zespół Steaua przegrał z FC Academica Clinceni 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Arena Naţională w Bukareszcie.

M. Jutrić 60'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Steaua wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W szóstej minucie Aleksandru Longher zastąpił Raula Rusescu.

W 13. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Răzvana Patriche'a z FC Academica Clinceni, a w 36. minucie Olimpiu Moruțana z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener FC Academica Clinceni postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Lucian Dumitriu, a murawę opuścił Thibault Moulin. Na drugą połowę jedenastka Steaua wyszła w zmienionym składzie, za Gabriela Simiona wszedł Ovidiu Perianu.

W tej samej minucie Denis Haruţ został zmieniony przez Iuliana Cristeę, a za Florinela Comana wszedł na boisko Ante Vukušić, co miało wzmocnić drużynę Steaua. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Răzvana Patriche'a na Mladena Jutricia w 59. minucie.

Jedyną bramkę meczu zdobył Mladen Jutrić dla zespołu FC Academica Clinceni. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki pomógł Andrei Cordea.

W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Georgiego Pashova z FC Academica Clinceni, a w 63. minucie Ovidiu Perianu z drużyny przeciwnej. Trener Steaua wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Răzvana Oaidę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Ovidiu Popescu. Od 80. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 81. minucie boisko opuścili zawodnicy FC Academica Clinceni: Eugeniu Cebotaru, Răzvan Andronic, a na ich miejsce weszli Raul Rusescu, Andrei Cordea.

Octavian Gabriel Vâlceanu90′
72′ Ovidiu Marian Popescu
Georgi Pashov62′
46′ Denis Graţian Haruţ
Thibault Moulin46′
36′ Olimpiu Vasile Moruțan
Adrian Popa
46′ Gabriel Bogdan Simion
Andrei Ioan Cordea81′
Octavian George Popescu
Denis Ventúra
Florin Lucian Tănase
Tsvetelin Lukov Chunchukov90′
46′ Florinel Teodor Coman
Aleksandru Robert Longher6′
Cătălin George Straton
Andrei Gabriel Ureche
Valentin Iulian Crețu
Florin Vasile Achim
46′ Iulian Lucian Cristea
Mladen Jutrić59′  60′
Ionuț Constantin Panțîru
Răzvan Andronic81′ 82′
Dragoș Ionuț Nedelcu
Eugeniu Cebotaru81′
72′ Răzvan Constantin Oaidă
Lucian Mihai Dumitriu46′
46′ 63′ Ovidiu Ioan Perianu
Asen Rumenov Chandarov
Alexandru Daniel Buziuc
Jovan Marković
46′ 80′ Ante Vukušić
Raul Andrei Rusescu6′ 81′

Zespół FC Academica Clinceni był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości, natomiast w drugiej cztery. Zawodnicy Steaua dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Drużyna Steaua w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka gości wymieniła pięciu zawodników.

Już w najbliższą niedzielę drużyna FC Academica Clinceni zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv. Tego samego dnia AFC Hermannstadt Sibiu będzie rywalem jedenastki Steaua w meczu, który odbędzie się w Mediaş.