Steaua Bukareszt - CS Gaz Metan Mediaş 1-0 (0-0). Liga rumuńska - 26. kolejka Ligi I

W pojedynku 26. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 7 marca, drużyna Steaua zwyciężyła z Gaz Metan 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Arena Naţională w Bukareszcie.

F. Tănase 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Jedenastka Steaua wygrała aż 17 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko cztery.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie Gabriel Plumbuitu został zastąpiony przez Adamę Sarra.

Od 26. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 37. minucie w drużynie Steaua doszło do zmiany. Ante Vukušić wszedł za Răzvana Oaidę. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Adrianowi Șutowi z Steaua. Trener Steaua wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gabriela Simiona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Adrian Șut. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę.

W 56. minucie w jedenastce Steaua doszło do zmiany. Ionuț Panțîru wszedł za Rista Radunovicia. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Ricardowi Valente'owi, piłkarzowi Gaz Metan. W tej samej minucie trener Gaz Metan postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Ricarda Valente'a wszedł Răzvan Trif, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gości nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał mecz.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Florin Tănase dla zespołu Steaua. Bramka padła w tej samej minucie. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 17 zdobytych bramek. W zdobyciu bramki pomógł Olimpiu Moruțan.

Jefferson Yuri de Sousa Matias
56′ Risto Radunović
Mihai Velisar
Darius Dumitru Olaru
Gabriel Rodrigues de Moura45′ 83′
26′ 37′ Răzvan Constantin Oaidă
Nasser Chamed83′
50′ 56′ Adrian Gheorghe Șut
Bryan Alceus
Olimpiu Vasile Moruțan
Roberto Romeo74′
 90′ Florin Lucian Tănase
Gabriel Valentin Plumbuitu9′
79′ Octavian George Popescu
Răzvan Alin Trif74′
56′ Ionuț Constantin Panțîru
Sergiu Robert Ciocan
Ovidiu Ioan Perianu
Ronaldo Octavian Andrei Deaconu83′
56′ Gabriel Bogdan Simion
Francisco Santos Júnior83′
79′ Ionuț Daniel Vînă
Vlăduț Călin Morar
Adrian Romeo Niță
Adama Sarr9′
37′ Ante Vukušić
. Ze Manuel74′

Jedenastka Steaua była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gości w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Drużyna gospodarzy wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Gaz Metan wymienił pięciu zawodników.

Już w najbliższy piątek jedenastka Gaz Metan rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv. Natomiast w sobotę AFC UTA Arad będzie gościć zespół Steaua.