Steaua Bukareszt - CFR 1907 Kluż 1-1 (1-0). Liga rumuńska - 5. kolejka Ligi I

W spotkaniu 5. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 3 maja, zespół Steaua zremisował z CFR Kluż 1-1 (1-0). Starcie odbyło się na Stadionul Marin Anastasovici w Giurgiu.

5. kolejka Rumunia - Liga I
2021-05-03 19:30 | Stadion: Stadionul Marin Anastasovici | Arbiter: Radu Petrescu
Steaua Bukareszt
CFR 1907 Kluż
1
1
F. Tănase 19'
A. Burcă 90'

Jedenastka CFR Kluż bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwszą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 41 razy. Drużyna Steaua wygrała aż 15 razy, zremisowała 18, a przegrała tylko osiem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Kibice CFR Kluż nie mogli już doczekać się wprowadzenia Billela Omraniego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Adrian Gîdea. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę.

W 17. minucie arbiter pokazał kartkę Andreiowi Andoniemu z CFR Kluż.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Steaua w 19. minucie spotkania, gdy Florin Tănase strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 22 zdobyte bramki.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Steaua: Gabrielowi Simionowi w 22. i Florinowi Tănase'owi w 31. minucie. Chwilę później trener Steaua postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 35. minucie na plac gry wszedł Adrian Șut, a murawę opuścił George Miron. W 36. minucie Gabriel Simion zastąpił Răzvana Oaidę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Steaua.

Między 51. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy CFR Kluż: Billel Omrani, Rúnar Sigurjónsson, Cristian Manea, na ich miejsce weszli: Adrian Alexandru, Alexandru Chipciu, Mateo Sušić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ionuța Vîny, Olimpiu Moruțana zajęli: Darius Dumitru, Adrian Niță. Między 56. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom CFR Kluż i jedną drużynie przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W trzeciej minucie doliczonego czasu meczu gola wyrównującego strzelił Andrei Andonie. Asystę zanotował Ciprian Deac.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Syam Habib Ben Youssef56′
35′ George Andrei Miron
Andrei Andonie Burcă  90′ 17′
Risto Radunović
Mário Jorge Malico Paulino
85′ Ovidiu Marian Popescu
Rúnar Már Sigurjónsson78′
51′ Ionuț Daniel Vînă
Adrian Mihai Gîdea4′
Octavian George Popescu
Mihai Cătălin Bordeianu81′
22′ 36′ Gabriel Bogdan Simion
Ciprian Ioan Deac85′
79′ Olimpiu Vasile Moruțan
Gabriel Debeljuh
 19′ (k.) 31′ Florin Lucian Tănase
Valentin Ionuț Costache
Cătălin George Straton
Grzegorz Sandomierski
51′ Darius Dumitru Olaru
Paulo Vinícius de Souza Nascimento
Lucian Ionuț Filip
Mateo Sušić78′
Alexandru Marian Musi
Adrian Constantin Alexandru Păun60′
36′ Răzvan Constantin Oaidă
Alexandru Chipciu78′
Ovidiu Ioan Perianu
Ovidiu Stefan Hoban
35′ Adrian Gheorghe Șut
Cătălin Mihai Itu
Andrei Gabriel Istrate
Billel Omrani4′ 60′
79′ Adrian Romeo Niță
Mario Rondon

Przewaga drużyny CFR Kluż w posiadaniu piłki była ogromna (100 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Steaua, a zawodnikom gości przyznał cztery.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników.

1
1
2
2
2
2

Już w najbliższy czwartek jedenastka CFR Kluż zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie FC Academica Clinceni. Tego samego dnia AFC Botoşani będzie gościć jedenastkę Steaua.