Steaua Bukareszt - CF Chindia Târgovişte 1-0 (1-0). Liga rumuńska - 24. kolejka Ligi I

W spotkaniu 24. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 20 lutego, zespół Steaua zwyciężył z CF Chindia Târgovişte 1-0 (1-0). Starcie odbyło się na Arena Naţională w Bukareszcie.

D. Olaru 23'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Steaua wygrała aż sześć razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 13. minucie Dragoș Nedelcu został zmieniony przez George'a Mirona.

Jedyną bramkę meczu zdobył Darius Dumitru dla jedenastki Steaua. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Steaua.

Trener Steaua postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Alexandru Buziuc, a murawę opuścił Răzvan Oaidă. Na drugą połowę jedenastka CF Chindia Târgovişte wyszła w zmienionym składzie, za Tomása Díaza wszedł Florinel Mitrea.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom CF Chindia Târgovişte: Andreiowi Pițianowi w 54. i Danielowi Florei w 63. minucie. Kibice CF Chindia Târgovişte nie mogli już doczekać się wprowadzenia Francka Yaméogo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Cristian Neguț. Między 79. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze CF Chindia Târgovişte: Daniel Florea, Daniel Popa, Marco Dulca, na ich miejsce weszli: Valmir Berisha, Mihai Costea, Andrei Șerban. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Olimpiu Moruțana, Alexandru Buziuca zajęli: Gabriel Simion, Ante Vukušić.

Od 84. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Popescu
90′ Andrei Daniel Vlad
Mihai Marian Aioani
Ovidiu Marian Popescu
Tiberiu Ionuț Căpușă
Denis Graţian Haruţ
Andrei Ovidiu Pițian54′
13′ Dragoș Ionuț Nedelcu
Paul Alexandru Iacob84′
Risto Radunović
Cornel Dinu
46′ Răzvan Constantin Oaidă
Cristian Daniel Neguț72′
 23′ Darius Dumitru Olaru
Vadim Raţă
Adrian Gheorghe Șut
Tomás Díaz Grassano46′
79′ Olimpiu Vasile Moruțan
Bourama Fomba
13′ George Andrei Miron
Milan Kocić
Ovidiu Ioan Perianu
Florinel Cătălin Mitrea46′
79′ 84′ Gabriel Bogdan Simion
Andrei Dragoș Șerban90′
Ionuț Daniel Vînă
Valmir Berisha82′
46′ 79′ Alexandru Daniel Buziuc
Mihai Alexandru Costea83′ 88′
79′ Ante Vukušić
Franck Alex Neeb-Noma Blaise Yaméogo72′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom CF Chindia Târgovişte pokazał cztery.

Drużyna gospodarzy dokonała czterech zmian. Natomiast zespół CF Chindia Târgovişte w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.

27 lutego jedenastka CF Chindia Târgovişte rozegra kolejny mecz w Buzău. Jej przeciwnikiem będzie Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv. Natomiast 28 lutego AFC Botoşani będzie gościć drużynę Steaua.