Steaua Bukareszt - AFC UTA Arad 3-0 (0-0). Liga rumuńska - 12. kolejka Ligi I

W meczu 12. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 5 grudnia, zespół Steaua zwyciężył z AFC UTA Arad 3-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Arena Naţională w Bukareszcie.

D. Olaru 90'

Było to starcie zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż grały ze sobą pierwszy i szósty zespół Ligi I.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie żółtą kartkę dostał Neluț Roșu z AFC UTA Arad.

W 32. minucie Florin Tănase zastąpił Alexandru Buziuca. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Davidowi Miculescu i Ionuțowi Panțîru. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół Steaua rozpoczął w zmienionym składzie, za Gabriela Simiona wszedł Ovidiu Perianu. Trener AFC UTA Arad postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Valentin Buhăcianu, a murawę opuścił David Miculescu.

W 49. minucie żółtą kartką został ukarany Vlăduț Morar, zawodnik AFC UTA Arad. W 58. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Neluț Roșu z AFC UTA Arad i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 12. minucie. W 60. minucie Vlăduț Morar został zmieniony przez Cristiana Melinte'a, co miało wzmocnić zespół AFC UTA Arad. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alexandru Buziuca na Florinela Comana.

W 67. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Valentina Crețu ze Steaua, a w 71. minucie Adriana Horę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Steaua w 76. minucie spotkania, gdy Dennis Man zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Między 83. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Steaua: Dennis Man, Octavian Popescu, na ich miejsce weszli: Ovidiu Popescu, Adrian Șut. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Denisa Rusu, Adriana Hory zajęli: Dragoș Tescan, Octavian Ursu.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Steaua, strzelając kolejnego gola. W 90. minucie wynik na 2-0 podwyższył Florinel Coman. Sytuację bramkową stworzył Olimpiu Moruțan.

W doliczonej pierwszej minucie meczu w drużynie AFC UTA Arad doszło do zmiany. Ciprian Rus wszedł za Cristiana Albu.

Prawie natychmiast Darius Dumitru wywołał eksplozję radości wśród kibiców Steaua, zdobywając kolejną bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania pojedynku. Asystę przy golu zanotował Ovidiu Popescu.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Florin Iacob
67′ Valentin Iulian Crețu
Marius Ionuț Tomozei
Iulian Lucian Cristea
Erico Constantino da Silva
George Andrei Miron
Alexandru Constantin Benga
42′ Ionuț Constantin Panțîru
Simon Rrumbullaku
Olimpiu Vasile Moruțan
David Raul Miculescu42′ 46′
32′ Florin Lucian Tănase
Neluț Stelian Roșu12′ 58′
46′ Gabriel Bogdan Simion
Cristian Alexandru Albu90′
 76′ (k.) 83′ Dennis Man
Denis Alex Rusu84′
 90′ Darius Dumitru Olaru
Vlăduț Călin Morar49′ 60′
83′ Octavian George Popescu
Cristian Costel Melinte60′
46′ Ovidiu Ioan Perianu
Sorin Cristian Bustea
83′ Ovidiu Marian Popescu
Damian Daniel Isac
83′ Adrian Gheorghe Șut
Dragoș Sebastian Tescan84′
Ionuț Daniel Vînă
Octavian Andrei Ursu84′
32′ 68′ Alexandru Daniel Buziuc
Valentin Buhăcianu46′
68′  90′ Florinel Teodor Coman
Ciprian Rus90′

Zespół Steaua był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Piłkarze AFC UTA Arad otrzymali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian.

13 grudnia zespół Steaua zawalczy o kolejne punkty w Kluż-Napoce. Jego przeciwnikiem będzie CFR 1907 Kluż. Natomiast 14 grudnia Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv zagra z drużyną AFC UTA Arad na jej terenie.