Steaua Bukareszt - AFC UTA Arad 2-1 (1-0). Liga rumuńska - 18. kolejka Ligi I

5 grudnia na Arena Naţională w Bukareszcie odbyło się starcie 18. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Steaua i AFC UTA Arad. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Steaua 2-1.

Roger 72'

Jedenastka Steaua bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował drugą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Steaua wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Steaua w 22. minucie spotkania, gdy Florin Tănase zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom AFC UTA Arad: Dragoșowi Balauru w 24. i Modestasowi Vorobjovasowi w 32. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Steaua.

Na drugą połowę jedenastka AFC UTA Arad wyszła w zmienionym składzie, za Modestasa Vorobjovasa wszedł Idriz Batha. W 63. minucie Claudiu Keseru został zastąpiony przez Ioana Dumitera.

W tej samej minucie w zespole Steaua doszło do zmiany. Valentin Gheorghe wszedł za Andreia Cordeę. A kibice AFC UTA Arad nie mogli już doczekać się wprowadzenia Adriana Horę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Juan Passaglia. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Octavianowi Popescu z Steaua.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Roger.

Na 10 minut przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Vinkowi Međimorcowi, zawodnikowi AFC UTA Arad.

W 81. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Florin Tănase ze Steaua. Chwilę później trener Steaua postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Ianis Ilie, a murawę opuścił Octavian Popescu.

W tej samej minucie Darius Dumitru został zmieniony przez Răzvana Oaidę, a w drugiej minucie doliczonego czasu meczu za Adriana Șuta wszedł na boisko Ovidiu Popescu, co miało wzmocnić jedenastkę Steaua. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Filipa Dangubicia na Liviu Antala. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Rolandas Baravykas
83′ Darius Dumitru Olaru
Modestas Vorobjovas32′ 46′
 22′ (k.), 81′ (k.) Florin Lucian Tănase
Roger Junio Rodrigues Figueira  72′
90′ Adrian Gheorghe Șut
David Raul Miculescu
63′ Andrei Ioan Cordea
Juan Pablo Passaglia64′
63′ Claudiu Andrei Keseru
Desley Petrus Cornelis Ubbink
69′ 83′ Octavian George Popescu
Filip Dangubić87′
Cătălin George Straton
Dragoș Balauru24′
Iulian Lucian Cristea
Erico Constantino da Silva
63′ Valentin Gheorghe
Constantin Cristian Dima
Alexandru Marian Musi
Florin Ionuţ Ilie
83′ Răzvan Constantin Oaidă
Idriz Batha46′
90′ Ovidiu Marian Popescu
Sorin Cristian Buștea
Constantin Valentin Budescu
Damian Daniel Isac
63′ Ioan Andrei Vasile Dumiter
Liviu Antal87′
83′ Ianis Ilie Stoica
Adrian Ioan Hora64′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Steaua w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

2
1
4
2
4
2

Już w najbliższą sobotę drużyna AFC UTA Arad rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie AFC Botoşani. Tego samego dnia CS Gaz Metan Mediaş będzie gościć drużynę Steaua.