Steaua Bukareszt - AFC Botoşani 2-1 (0-1). Liga rumuńska - 1. kolejka Ligi I

18 kwietnia na Stadionul Marin Anastasovici w Giurgiu odbył się mecz 1. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Steaua i Botoşani. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Steaua 2-1.

1. kolejka Rumunia - Liga I
2021-04-18 20:00 | Stadion: Stadionul Marin Anastasovici | Arbiter: Horațiu Mircea Feșnic
S. Aškovski 37'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Zespół Steaua wygrał aż 13 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko raz.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Trener Botoşani wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Realda Filego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Alexandru-Simi Caia. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającego prowadzenie gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Răzvan Oaidă z jedenastki gospodarzy. Była to 28. minuta spotkania.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Botoşani w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 37. minucie Stefan Aškovski dał prowadzenie swojemu zespołowi. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Botoşani.

Na drugą połowę drużyna Steaua wyszła w zmienionym składzie, za Andreia Istrate'a wszedł Ovidiu Perianu. Trener Steaua postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Ionuț Vînă, a murawę opuścił Răzvan Oaidă.

W 58. minucie kartką został ukarany Alin Şeroni, zawodnik gości. W 63. minucie Olimpiu Moruțan zastąpił Ionuța Panțîru.

Piłkarze Steaua odpowiedzieli strzeleniem gola. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Octavian Popescu. Asystę zanotował Florin Tănase.

Prawie natychmiast Ionuț Panțîru wywołał eksplozję radości wśród kibiców Steaua, zdobywając kolejną bramkę w 70. minucie starcia. W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Octaviana Popescu ze Steaua, a w 77. minucie Christophera Brauna z drużyny przeciwnej.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Alexandru Țigănașu
28′ 46′ Răzvan Constantin Oaidă
Stefan Aškovski  37′
Adrian Gheorghe Șut
Enriko Papa
63′ Olimpiu Vasile Moruțan
Alexandru-Simi Caia8′
46′ Andrei Gabriel Istrate
Hervin Scicchitano Ongenda72′
Florin Lucian Tănase
Jonathan Yoni Emanuel Rodriguez
 66′ 76′ 85′ Octavian George Popescu
Hamidou Keyta72′
Ștefan Târnovanu
Hidajet Hankič
63′  70′ Ionuț Constantin Panțîru
Marcel Holzmann
Dragoș Ionuț Nedelcu
Andrei Alexandru Patache
46′ Ovidiu Ioan Perianu
Florin Constantin Plamada
85′ Gabriel Bogdan Simion
Bogdan Racovițan
Ciprian Ionuţ Timiș
Eduard Marian Florescu72′
46′ Ionuț Daniel Vînă
Andrei Costin Tîrcoveanu79′
Alexandru Marian Musi
Sekou Camara72′
Ante Vukušić
Realdo Fili8′ 79′

Zespół Steaua był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników.

2
1
4
2
4
2

Już w najbliższą środę drużyna Botoşani rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv. Natomiast w czwartek FC Academica Clinceni będzie przeciwnikiem jedenastki Steaua w meczu, który odbędzie się w Călăraşi.