SSC Farul Constanta - FC Arges Pitesti 1-0 (1-0). Liga - 9. kolejka

W pojedynku 9. kolejki Ligi I, który rozegrany został 14 maja, drużyna Farulu Constanta wygrała z Arges Pitesti 1-0 (1-0). Mecz odbył się na Stadionul Viitorul (Ovidiu) w Ovidiu.

W  pojedynku 9. kolejki  Ligi I, który rozegrany został 14 maja, drużyna Farulu Constanta wygrała  z Arges Pitesti  1-0 (1-0). Mecz odbył się na Stadionul Viitorul (Ovidiu) w Ovidiu.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Farulu Constanta wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 15. minucie Sebastien Mladen został zastąpiony przez Dragosa Nedelcu.

Między 18. a 31. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Arges Pitesti i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Farulu Constanta w 34. minucie spotkania, gdy Ionut Larie strzelił pierwszego gola. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Martin Raynov, zawodnik Arges Pitesti.

W 45. minucie boisko opuścili zawodnicy Farulu Constanta: Damien Dussaut, Enes Sali, a na ich miejsce weszli Florin Purece, Florin Purece. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Farulu Constanta.

Między 55. a 63. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Arges Pitesti i jedną drużynie przeciwnej. W 63. minucie w jedenastce Arges Pitesti doszło do zmiany. Georgian Honciu wszedł za Ionuta Serbana.

Trener Arges Pitesti postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Antuna Palica i na pole gry wprowadził napastnika Jafara Ariasa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Cristian Dumitru został zmieniony przez Cristiana Tanasego, a za Costinela Tofana wszedł na boisko Iasmin Latovlevici, co miało wzmocnić zespół Arges Pitesti. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriana Petrego na Jefte Betancora oraz Andreia Ciobanu na Eduarda Radaslavescu. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jedenastka Arges Pitesti miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Arges Pitesti, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy Farulu Constanta obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna Farulu Constanta dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Arges Pitesti w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.