SSC Farul Constanţa 1920 - FC Rapid 1923 2-0 (1-0). Liga rumuńska - 18. kolejka Ligi I

4 grudnia na Stadionul Central w Ovidiu odbyło się spotkanie 18. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami SSC Farul Constanţa 1920 i FC Rapid 1923. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SSC Farul Constanţa 1920 2-0.

A. Ciobanu 59'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W szóstej minucie Dragos Grigore został zmieniony przez Alexandru Dandeę.

W 18. minucie w drużynie FC Rapid 1923 doszło do zmiany. Albert Tivadar wszedł za Alexandru Ionitę. Jedyną kartkę w meczu dostał Cristian Sapunaru z FC Rapid 1923. Była to 36. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SSC Farul Constanţa 1920 w 42. minucie spotkania, gdy Virgil Ghiță strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Alexi Pitu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny SSC Farul Constanţa 1920.

Trener FC Rapid 1923 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Younesa Bnou. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Adrian Bălan. Na drugą połowę drużyna FC Rapid 1923 wyszła w zmienionym składzie, za Ștefana Pănoiu wszedł Rareş Ilie.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół SSC Farul Constanţa 1920, zdobywając kolejną bramkę. W 59. minucie wynik ustalił Andrei Ciobanu. Po raz kolejny w zdobyciu bramki pomógł Alexi Pitu.

W 60. minucie Júnior Morais został zmieniony przez Romaria Moise'a, co miało wzmocnić drużynę FC Rapid 1923. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Florina Purecego na Romária Piresa. Chwilę później trener SSC Farul Constanţa 1920 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Adrian Tabarcea, a murawę opuścił Ely Fernandes. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Cristian Sapunaru36′
 42′ Virgil Eugen Ghiță
Dragos Grigore6′
Bradley de Nooijer
Iraneuton Sousa Morais Júnior60′
61′ Florin Flavius Purece
Ljuban Crepulja
 59′ 70′ Andrei Virgil Ciobanu
Ștefan Călin Pănoiu46′
80′ Andrei Viorel Artean
Cristian Alexandru Albu
61′ Ely Ernesto Lopes Fernandes
Alexandru Ionita18′
Jefté Betancor Sánchez
Adrian Ionuț Bălan46′
70′ Alexi Paul Pitu
Cătălin Florin Hlistei
Laurențiu Constantin Brănescu
Virgil Andrei Drăghia
Gabriel Nicolae Buta
Alexandru Adrian Dandea6′
80′ Alin Dobrosavlevici
Luca Florică
70′ Constantin Grameni
Rareş Ilie46′
70′ Eduard Gabriel Radaslavescu
Romario Florin Moise60′
61′ Romário Santos Pires
Antonio Valentin Sefer
Aurelian Ionut Chitu
Albert Tivadar Stahl18′
Enes Sali
Younes Bnou Marzouk46′
61′ Adrian Tabarcea Petre
Ciprian Popescu

Zespół SSC Farul Constanţa 1920 był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter nie ukarał zawodników SSC Farul Constanţa 1920 żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy.

Już w najbliższy piątek drużyna FC Rapid 1923 rozegra kolejny mecz w Mioveniem. Jej rywalem będzie ACS Campionii Fotbal Club Argeş. Natomiast 12 grudnia Sepsi OSK Sfântu Gheorghe będą gościć jedenastkę SSC Farul Constanţa 1920.