SSC Farul Constanţa 1920 - CS Mioveni 2-1 (1-0). Liga rumuńska - 10. kolejka Ligi I

W pojedynku 10. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 26 września, drużyna SSC Farul Constanţa 1920 wygrała z CS-em Miovenim 2-1 (1-0). Mecz na Stadionul Central w Ovidiu obejrzało 1 050 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adriana Cierpkę występującego w CS-ie Miovenim.

10. kolejka Rumunia - Liga I
2021-09-26 14:30 | Stadion: Stadionul Central | Widzów: 1050 | Arbiter: Adrian Sorin Costreie
B. Rusu 86'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Jefté Betancor wywołał eksplozję radości wśród kibiców SSC Farul Constanţa 1920 , zdobywając bramkę w 16. minucie starcia. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli. Przy strzeleniu gola asystował Alexi Pitu.

Między 20. a 34. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SSC Farul Constanţa 1920.

Na drugą połowę jedenastka SSC Farul Constanţa 1920 wyszła w zmienionym składzie, za Alexiego Pitu wszedł Enes Sali. Na drugą połowę drużyna CS-u Mioveniego wyszła w zmienionym składzie, za Mihaiego Panaita, Ionuţa Burneę weszli Adrian Cierpka, Daniel Şerbănică. Także zespół SSC Farul Constanţa 1920 rozpoczął w zmienionym składzie, za Radu Boboca wszedł Bradley de Nooijer.

W 59. minucie Moussa Sanoh został zmieniony przez Ștefana Blănaru. W 70. minucie boisko opuścili zawodnicy SSC Farul Constanţa 1920: Andrei Ciobanu, Romário Pires, a na ich miejsce weszli George Ganea, Damien Dussaut. A trener CS-u Mioveniego wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andreia Cristeę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Alexandru Buziuc. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola.

W 78. minucie w jedenastce CS-u Mioveniego doszło do zmiany. Valentin Coșereanu wszedł za Daniela Tomę. Chwilę później trener SSC Farul Constanţa 1920 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Adrian Tabarcea, a murawę opuścił Florin Purece.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 86. minucie Gheorghe Rusu wyrównał wynik meczu.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Răzvan Ducan z CS-u Mioveniego. Była to 90. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SSC Farul Constanţa 1920 w 90. minucie spotkania, gdy Andrei Ciobanu strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Bradley de Nooijer.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Adrian Manuel Scarlatache34′
70′ Damien Dussaut
Ionuţ Georgian Burnea22′ 46′
46′ Radu Ștefăniță Boboc
Daniel Marian Toma78′
79′ Florin Flavius Purece
Lucian Mihai Dumitriu20′
Andrei Viorel Artean
Mihai Andrei Panait46′
70′ George Dănuț Ganea
Gheorghe Bogdan Rusu  86′
 16′ Jefté Betancor Sánchez
Alexandru Daniel Buziuc71′
32′ 46′ Alexi Paul Pitu
Moussa Sanoh59′
Laurențiu Constantin Brănescu
Iustin Alin Popescu
Gabriel Nicolae Buta
Ionuț Balaur
46′ Bradley de Nooijer
Guilherme Gomes Garutti
Alin Dobrosavlevici
Daniel Marius Şerbănică46′
70′  90′ Andrei Virgil Ciobanu
Adrian Cierpka46′
70′ Romário Santos Pires
Costin Ciucureanu
Ely Ernesto Lopes Fernandes
Valentin Coșereanu78′
46′ Enes Sali
Ștefan Miluță Blănaru59′
79′ Adrian Tabarcea Petre
Andrei Cristea71′

Zespół SSC Farul Constanţa 1920 był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.