Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Astra Ploeszti 4-1 (3-0). Liga rumuńska - 18. kolejka Ligi I

23 stycznia na Stadionul Municipal w Sfântu Gheorghe odbył się pojedynek 18. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Sepsi i FC Astra. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sepsi 4-1.

18. kolejka Rumunia - Liga I
2021-01-23 11:30 | Stadion: Stadionul Municipal | Arbiter: Constantin Sebastian Colțescu
R. Tincu 86' (samob.)

Jedenastka Sepsi bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała czwarte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka FC Astra wygrała aż cztery razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Sepsi nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie bramkę zdobył Lóránt Kovács. Asystę zanotował Radoslav Dimitrov.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sepsi w 41. minucie spotkania, gdy Gabriel Vaszvari strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Lóránt Kovács z drużyny gospodarzy. Była to 43. minuta starcia.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Eder González. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Nándor Károly.

Drugą połowę jedenastka FC Astra rozpoczęła w zmienionym składzie, za Daria Čanađiję wszedł Sébastien Wüthrich. Drugą połowę drużyna FC Astra rozpoczęła w zmienionym składzie, za Valentina Gheorghego wszedł Constantin Budescu.

Trener FC Astra postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Silviu Balaure, a murawę opuścił Mihai Radut. W tej samej minucie Albert Tivadar został zastąpiony przez George'a Merloiego.

Trzeba było trochę poczekać, aby Admir Bajrovic wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sepsi, zdobywając kolejną bramkę w 75. minucie pojedynku. Asystę przy golu zanotował Aleksa Marković.

W 80. minucie w zespole Sepsi doszło do zmiany. Andres Dumitrescu wszedł za Edera Gonzáleza. Kibice Sepsi nie mogli już doczekać się wprowadzenia Florina Purecego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Bogdan Mitrea. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu w zespole FC Astra doszło do zmiany. Yann Boé-Kane wszedł za Ljubana Crepulję.

W 82. minucie kartkę otrzymał Marius Gaman z FC Astra.

W 86. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Sepsi Răzvan Tincu. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-1.

Hugo Filipe Gonçalves Martins de Sousa
86′ (samob.) Răzvan Tincu
Daniel Graovac
80′ Bogdan Alexandru Mitrea
Marius Valerica Gaman82′
Balázs Csiszér
David Carneiro Dias Resende Bruno
 11′ 43′ 66′ Lóránt Kovács
Mihai Radut62′
 41′ (k.) Gabriel Cristian Vaszvari
Albert Tivadar Stahl62′
Boubacar Fofana
Dario Čanađija46′
 45′ 80′ Eder González Tortella
Valentin Gheorghe46′
72′ Pavol Szafranko
Ljuban Crepulja81′
Nándor Károly Tamás
Mattia Montini
Jesús Fernández Collado
Mirel Georgian Bolboașă
80′ Andres Mihai Dumitrescu
Silviu Nicolae Balaure62′
Adnan Aganović
Yann Boé-Kane81′
George Ionuț Dragomir
Gabriel Ștefan Șerban
66′ Aleksa Marković
Dragoș Gheorghe
Nicolae Ionuț Păun
George Cristian Merloi62′
80′ Florin Flavius Purece
Robert Riza
72′  75′ Admir Bajrovic
Sébastien Wüthrich46′
Ioan Andrei Vasile Dumiter
Constantin Valentin Budescu46′

Jedenastka Sepsi była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna FC Astra w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.

4
1
8
1
8
1

Już w najbliższy wtorek jedenastka Sepsi będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Ovidiu. Jej przeciwnikiem będzie FC Viitorul Constanţa. Natomiast w czwartek CFR 1907 Kluż będzie rywalem zespołu FC Astra w meczu, który odbędzie się w Kluż-Napoce.