Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - CS Mioveni 1-2 (0-1). Liga rumuńska - 3. kolejka Ligi I

W pojedynku 3. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 2 sierpnia, drużyna Sepsi przegrała z CS-em Miovenim 1-2 (0-1). Mecz na Stadionul Municipal w Sfântu Gheorghe obejrzało 1 000 widzów.

3. kolejka Rumunia - Liga I
2021-08-02 17:30 | Stadion: Stadionul Municipal | Widzów: 1000 | Arbiter: Viorel Nicușor Flueran
B. Rusu 46'

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy CS-u Mioveniego nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Lucian Dumitriu. Przy strzeleniu gola pomagał Ștefan Blănaru.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CS-u Mioveniego.

Drugą połowę drużyna Sepsi rozpoczęła w zmienionym składzie, za Rareşa Ispasa wszedł Rajko Rep.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół CS-u Mioveniego, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania trafił Gheorghe Rusu. Sytuację bramkową stworzył Alexandru Buziuc.

W 56. minucie Anass Achahbar został zastąpiony przez Radoslava Dimitrova. Między 56. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy CS-u Mioveniego: Alexandru Buziuc, Gheorghe Rusu, Mihai Panait, Lucian Dumitriu, Daniel Şerbănică, na ich miejsce weszli: Ionuţ Rădescu, Andrei Cristea, Szilárd Vereș, Daniel Toma, Ionuț Balaur. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Stefana Aškovskiego, Nándora Károlya, Mariusa Ștefănescu zajęli: Petar Bojić, Andres Dumitrescu, Vitalie Damaşcan. Jedyną kartkę w meczu dostał Lucian Dumitriu z jedenastki gości. Była to 77. minuta starcia.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonej pierwszej minucie spotkania wynik ustalił Tsvetelin Lukov. Bramka padła po podaniu Bogdana Mitrei.

Drużynie Sepsi zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu CS-u Mioveniego.

Răzvan Cristian Ducan
57′ Nándor Károly Tamás
Guilherme Gomes Garutti
Răzvan Tincu
Adrian Manuel Scarlatache
Bogdan Alexandru Mitrea
Alexandru Iacob
46′ Rareş Sebastian Ispas
Dorinel Gabriel Oancea
56′ Anass Achahbar
Mihai Andrei Panait71′
Eder González Tortella
Lucian Mihai Dumitriu  38′ 77′ 82′
72′ Marius Ștefănescu
Daniel Marius Şerbănică82′
Gabriel Cristian Vaszvari
Ștefan Miluță Blănaru
 90′ Tsvetelin Lukov Chunchukov
Gheorghe Bogdan Rusu  46′ 71′
56′ Stefan Aškovski
Alexandru Daniel Buziuc64′
Răzvan Cătălin Began
Iustin Alin Popescu
56′ Radoslav Bonchev Dimitrov
Ionuț Balaur82′
57′ Andres Mihai Dumitrescu
Valentin Coșereanu
Hugo Filipe Gonçalves Martins de Sousa
Emanuel Andrei Dat
56′ Petar Bojić
Ionuţ Laurenţiu Rădescu64′
Boubacar Fofana
Daniel Marian Toma82′
Nicolae Ionuț Păun
Szilárd Vereș71′
72′ Vitalie Damaşcan
Andrei Cristea71′
46′ Rajko Rep
Davide Massaro

Drużyna CS-u Mioveniego była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom CS-u Mioveniego pokazał jedną żółtą.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.