Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - CFR 1907 Kluż 0-1 (0-1). Liga rumuńska - 2. kolejka Ligi I

W starciu 2. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 21 kwietnia, drużyna Sepsi przegrała z CFR Kluż 0-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Stadionul Municipal w Sfântu Gheorghe.

C. Deac 45'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka CFR Kluż wygrała aż osiem razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Trener CFR Kluż postanowił skorzystać ze swojego jokera. W szóstej minucie na plac gry wszedł Alexandru Chipciu, a murawę opuścił Andrei Joca.

W 24. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Syama Ben Youssefa z CFR Kluż, a w 43. minucie Nicolae Păuna z drużyny przeciwnej.

Tuż przed końcem pierwszej połowy jedyną bramkę z karnego zdobył Ciprian Deac dla drużyny CFR Kluż. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki CFR Kluż.

Drugą połowę zespół Sepsi rozpoczął w zmienionym składzie, za Lóránda Fülöpa wszedł Anass Achahbar. Na drugą połowę drużyna CFR Kluż wyszła w zmienionym składzie, za Giedriusa Arlauskisa wszedł Cristian Balgradean.

A kibice Sepsi nie mogli już doczekać się wprowadzenia Edera Gonzáleza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Nicolae Păun. W 53. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mariusa Ștefănescu z Sepsi, a w 55. minucie Ovidiu Hobana z drużyny przeciwnej. W 66. minucie za Gabriela Debeljuha wszedł Mario Rondón.

Między 66. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Sepsi: Florin Ștefan, Pavol Szafranko, na ich miejsce weszli: Adnan Aganović, Simone Rapp. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Cipriana Deaca, Adriana Alexandru zajęli: Soares, Rúnar Sigurjónsson. Od 73. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom CFR Kluż i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Syam Habib Ben Youssef24′
90′ Bogdan Alexandru Mitrea
Andrei Andonie Burcă
53′ Marius Ștefănescu
Mário Jorge Malico Paulino
43′ 46′ Nicolae Ionuț Păun
Andrei Dodi Joca6′
66′ Florin Bogdan Ștefan
Adrian Constantin Alexandru Păun80′
Gabriel Cristian Vaszvari
Ovidiu Stefan Hoban55′
46′ Lóránd Levente Fülöp
Ciprian Ioan Deac  45′ (k.) 80′
73′ Pavol Szafranko
Paulo Vinícius de Souza Nascimento
46′ Anass Achahbar
Iasmin Latovlevici
66′ Adnan Aganović
Mateo Sušić
46′ Eder González Tortella
William Soares da Silva80′
73′ Simone Rapp
Mario Rondon66′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka CFR Kluż dokonała pięciu zmian.

Już w najbliższą sobotę drużyna CFR Kluż będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv. Natomiast w niedzielę Steaua Bukareszt będzie rywalem zespołu Sepsi w meczu, który odbędzie się w Giurgiu.