Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - AFC UTA Arad 3-0 (1-0). Liga rumuńska - 14. kolejka Ligi I

W spotkaniu 14. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 17 grudnia, drużyna Sepsi wygrała z AFC UTA Arad 3-0 (1-0). Starcie odbyło się na Stadionul Municipal w Sfântu Gheorghe.

14. kolejka Rumunia - Liga I
2020-12-17 16:30 | Stadion: Stadionul Municipal | Arbiter: Horia Gabriel Mladinovici
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
AFC UTA Arad
3
0
P. Šafranko 32',81'
C. Golofca 85'

Od pierwszych minut zespół Sepsi zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny AFC UTA Arad była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sepsi w 32. minucie spotkania, gdy Pavol Szafranko strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Valentin Buhăcianu z AFC UTA Arad. Była to 36. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sepsi.

W 57. minucie za Vlăduța Morara wszedł Neluț Roșu. W tej samej minucie trener AFC UTA Arad postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Octavian Ursu, a murawę opuścił David Miculescu.

W 59. minucie kartkę obejrzał Erico z drużyny gości. Trener Sepsi wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Cătălina Golofcę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Claudiu Petrila. Posunięcie trenera było słuszne. Cătălina Golofcę strzelił kolejnego gola w 85. minucie spotkania. Po godzinie gry kartkę dostał Damian Isac, zawodnik AFC UTA Arad.

W 81. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Pavol Szafranko z Sepsi. Asystę przy golu zanotował Adnan Aganović.

Prawie natychmiast Cătălin Golofca wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sepsi, zdobywając kolejną bramkę w 85. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Bryana Nouviera.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Cristian Costel Melinte
59′ Boubacar Fofana
Simon Rrumbullaku87′
87′ Bryan Jerome Gilbert Nouvier
Cristian Alexandru Albu
Marius Ștefănescu
David Raul Miculescu57′
Gabriel Cristian Vaszvari
Valentin Buhăcianu36′ 87′
72′ Anass Achahbar
Damian Daniel Isac61′
59′ Claudiu Adrian Mihai Petrila
Vlăduț Călin Morar57′
 32′, 81′ 87′ Pavol Szafranko
Marius Ionuț Tomozei
59′ Adnan Aganović
Alexandru Laurențiu Oroian
87′ Lóránd Levente Fülöp
Călin Popescu
87′ Peter Gál-Andrezly
Neluț Stelian Roșu57′
72′ Florin Flavius Purece
Dragoș Sebastian Tescan87′
Admir Bajrovic
Octavian Andrei Ursu57′
59′  85′ Cătălin Gheorghiță Golofca
Alexandru Ionita87′

Drużyna Sepsi była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Sepsi żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół AFC UTA Arad w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.

Już w najbliższy poniedziałek drużyna AFC UTA Arad rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie FC Astra Ploeszti. Tego samego dnia Steaua Bukareszt będzie przeciwnikiem jedenastki Sepsi w meczu, który odbędzie się w Bukareszcie.