Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - AFC Botoşani 1-0 (0-0). Liga rumuńska - 10. kolejka Ligi I

27 maja na Stadionul Municipal w Sfântu Gheorghe odbył się pojedynek 10. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Sepsi i Botoşani. Mecz zakończył się zwycięstwem Sepsi 1-0. Na stadionie stawiło się 1 100 widzów.

10. kolejka Rumunia - Liga I
2021-05-27 16:30 | Stadion: Stadionul Municipal | Widzów: 1100 | Arbiter: Iulian Dima
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
AFC Botoşani
1
0
P. Šafranko 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 starć jedenastka Sepsi wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Kibice Botoşani nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mihaiego Romana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 20 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić David-Marian Croitoru.

Między 32. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Botoşani i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Sepsi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Anass Achahbar, a murawę opuścił Lóránd Fülöp. Drugą połowę drużyna Sepsi rozpoczęła w zmienionym składzie, za Boubacara Fofanę, Claudiu Petrilę, Nándora Károlya weszli Nicolae Păun, Adnan Aganović, Cătălin Golofca. Także w drużynie Botoşani w czasie przerwy zaszły zmiany, za Andreia Patache'a, Bogdana Racovițana weszli Realdo Fili, Adrian Moescu.

W 53. minucie arbiter przyznał kartkę Bogdanowi Mitrei z Sepsi. W 60. minucie Ioan Dumiter został zastąpiony przez Pavola Szafrankę. Między 64. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 76. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Stefan Aškovski, Sekou Camara, a na ich miejsce weszli Mihai Roman, Andrei Tîrcoveanu.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 90. minucie Pavol Szafranko dał prowadzenie swojej jedenastce. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Anass Achahbar.

W doliczonej pierwszej minucie pojedynku arbiter pokazał kartkę Eduardowi Florescu, piłkarzowi Botoşani.

Christopher Braun
64′ Branislav Ninaj
Bogdan Racovițan46′
53′ Bogdan Alexandru Mitrea
Ulrich Meleke
88′ Andres Mihai Dumitrescu
Alexandru Țigănașu89′
Eder González Tortella
Enriko Papa45′
46′ Nándor Károly Tamás
Hervin Scicchitano Ongenda
32′ 46′ Boubacar Fofana
Eduard Marian Florescu90′
46′ Claudiu Adrian Mihai Petrila
Andrei Alexandru Patache38′ 46′
46′ Lóránd Levente Fülöp
David-Marian Croitoru18′
60′ Ioan Andrei Vasile Dumiter
Andrei Costin Tîrcoveanu76′
Roland Csaba Niczuly
Hidajet Hankič
Răzvan Tincu
Adrian Costi Marian Moescu46′
46′ Anass Achahbar
Florin Constantin Plamada
46′ Adnan Aganović
Alin Ioan Şeroni
Lóránt Kovács
Marian Târşa
46′ Nicolae Ionuț Păun
Stefan Aškovski76′
Marius Ștefănescu
Sekou Camara76′
46′ Cătălin Gheorghiță Golofca
Realdo Fili46′
60′  90′ Pavol Szafranko
Mihai Roman18′ 76′

Zespół Sepsi był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze Botoşani dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Sepsi będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie FC Viitorul Constanţa.