Sepsi - FC Academica Clinceni 1-0 (1-0). Liga rumuńska - 4. kolejka Ligi I

28 kwietnia na Stadionul Municipal w Sfântu Gheorghe odbył się pojedynek 4. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Sepsi i FC Academica Clinceni. Mecz zakończył się zwycięstwem Sepsi 1-0.

4. kolejka Rumunia - Liga I
2021-04-28 15:30 | Stadion: Stadionul Municipal | Arbiter: Andrei Florin Chivulete
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
FC Academica Clinceni
1
0
B. Nouvier 38'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Denis Ventúra z FC Academica Clinceni. Była to trzecia minuta spotkania.

Jedyną bramkę meczu dla Sepsi zdobył Bryan Nouvier w 38. minucie. Przy strzeleniu gola pomagał Eder González.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sepsi.

Trener Sepsi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Cătălin Golofca, a murawę opuścił Claudiu Petrila. Drugą połowę drużyna FC Academica Clinceni rozpoczęła w zmienionym składzie, za Georgiego Pashova wszedł Răzvan Andronic.

Między 55. a 60. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 63. minucie Anass Achahbar został zastąpiony przez Florina Purecego. W tej samej minucie w zespole Sepsi doszło do zmiany. Lóránt Kovács wszedł za Edera Gonzáleza.

A trener FC Academica Clinceni wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Asena Rumenova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Florin Gardos. W 66. minucie kartkę dostał Ioan Dumiter, zawodnik Sepsi. Między 68. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sepsi: Ioan Dumiter, Bryan Nouvier, na ich miejsce weszli: Pavol Szafranko, Florin Ștefan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Andreia Cordei, Mihaiego Dobrescu zajęli: Paul Parvulescu, Aleksandru Longher.

Răzvan Bogdan Patriche Nichita
55′ Bogdan Alexandru Mitrea
Florin Gardos65′
Marius Ștefănescu
Mihai Dobrescu87′
63′ Anass Achahbar
Juan Bautista Cascini
Gabriel Cristian Vaszvari
Florin Vasile Achim
59′ 63′ Eder González Tortella
Andrei Ioan Cordea73′
46′ Claudiu Adrian Mihai Petrila
Denis Ventúra3′
66′ 68′ Ioan Andrei Vasile Dumiter
Raul Andrei Rusescu
 38′ 83′ Bryan Jerome Gilbert Nouvier
Tsvetelin Lukov Chunchukov
Jesús Fernández Collado
Aurelian Eusebio Păun
Branislav Ninaj
Octavian Gabriel Vâlceanu
83′ Florin Bogdan Ștefan
Răzvan Andronic46′ 60′
Boubacar Fofana
Eugeniu Cebotaru
63′ Lóránt Kovács
Aleksandru Robert Longher87′
63′ Florin Flavius Purece
Paul Ovidiu Parvulescu73′
46′ Cătălin Gheorghiță Golofca
Asen Rumenov Chandarov65′
Nándor Károly Tamás
Iulian Cristian Ștefan
68′ Pavol Szafranko
Robert Dumitru Jerdea

Zespół Sepsi był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze Sepsi otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół FC Academica Clinceni w drugiej połowie wymienił czterech graczy.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Sepsi zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie AFC Botoşani. Natomiast w niedzielę Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv zagra z drużyną FC Academica Clinceni na jej terenie.