Liga rumuńska - 9. kolejka Ligi I: Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Steaua Bukareszt 1-5 (0-2)

W spotkaniu 9. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 11 maja, zespół Sepsi przegrał wysoko ze Steaua 1-5 (0-2). Mecz na Stadionul Municipal w Sfântu Gheorghe obejrzało 4 500 widzów.

9. kolejka Rumunia - Liga I
2019-05-11 20:00 | Stadion: Stadionul Municipal | Widzów: 4500 | Arbiter: M. Bîrsan
R. Rusescu 80'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Steaua wygrała aż cztery razy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie po rozpoczęciu arbiter pokazał kartkę Alyaksandrowi Karnitskiemu, zawodnikowi Sepsi.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Adrian Hora. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Florinel Coman.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Steaua w 10. minucie spotkania, gdy Mihai Roman zdobył drugą bramkę. Asystę zanotował Adrian Hora.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Sepsi: Bryanowi Nouvierowi w 20. i Daisuke'owi Sato w 31. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Florinel Coman wywołał eksplozję radości wśród kibiców Steaua, strzelając kolejnego gola w 46. minucie starcia. To już dziesiąte trafienie tego piłkarza w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Florin Tănase.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W pierwszych minutach drugiej połowy Florinel Coman po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-4. Bramka padła po podaniu Juniora Maranhão.

W 53. minucie Junior Maranhão został zmieniony przez Olimpiu Moruţana. A kibice Sepsi nie mogli już doczekać się wprowadzenia Josepha Mensaha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Bryan Nouvier. Posunięcie trenera było słuszne. Josepha Mensaha zdobył pierwszą bramkę w 74. minucie spotkania. Chwilę później trener Steaua postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Filipe Teixeira, a murawę opuścił Florin Tănase.

W 64. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ousmane'a Diarrassoubę z Sepsi, a w 66. minucie Luciana Filipa z drużyny przeciwnej. W 70. minucie Yasin Hamed został zmieniony przez Attilę Hadnagy, co miało wzmocnić drużynę Sepsi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriana Horę na Raula Rusescu.

Zawodnicy Sepsi odpowiedzieli strzeleniem gola. W 74. minucie bramkę pocieszenia zdobył Joseph Mensah. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Attila Hadnagy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Steaua w 80. minucie spotkania, gdy Raul Rusescu strzelił z rzutu karnego piątego gola. W 83. minucie w jedenastce Sepsi doszło do zmiany. Călin Popescu wszedł za Florina Ștefana.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-5.

Cristian Emanuel Balgradean
64′ Ousmane Diarrassouba
Mihai Alexandru Balasza
Igor Jovanović
Romario Sandu Benzar
Gabriel Rodrigues de Moura
Iulian Lucian Cristea
31′ Daisuke Caumanday Sato
Iraneuton Sousa Morais Junior53′
83′ Florin Bogdan Ștefan
Lucian Ionuț Filip66′
70′ Yasin Hamed
Mihai Alexandru Roman  10′
Stefan Dimitrov Velev
Florinel Teodor Coman  46′, 50′
4′ Aleksandr Karnitskiy
Adrian Ioan Hora  6′ 73′
20′ 53′ Bryan Jerome Gilbert Nouvier
Olimpiu Vasile Moruțan53′
53′  74′ Joseph Mensah
Adrian Marius Stoian
83′ Călin Popescu
Filipe Teixeira57′
70′ Attila László Hadnagy
Raul Rusescu73′  80′ (k.)
Andrei Sîntean Mezin

Sędzia pokazał cztery żółte kartki zawodnikom Sepsi, natomiast piłkarzom gości wręczył jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.