Liga rumuńska - 9. kolejka Ligi I: FC Politehnica Iași - FC Dunărea Călăraşi 4-0 (1-0)

11 maja na Stadionul Emil Alexandrescu w Jassach odbyło się starcie 9. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami CSM Politehnica i Dunărea Călăraşi. Pojedynek zakończył się zwycięstwem CSM Politehnica 4-0. Spotkanie obejrzało 1 500 widzów.

9. kolejka Rumunia - Liga I
2019-05-11 17:00 | Stadion: Stadionul Emil Alexandrescu | Widzów: 1500 | Arbiter: R. Petrescu
P. Petre 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna CSM Politehnica wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna CSM Politehnica zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Dunărea Călăraşi była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Trener CSM Politehnica wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Patricka Petre'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Andrei Burlacu. Posunięcie trenera było słuszne. Patricka Petre'a zdobył kolejną bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu meczu spotkania.

Wysiłki podejmowane przez zespół CSM Politehnica w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 39. minucie bramkę zdobył Platini. To już szóste trafienie tego piłkarza w sezonie. Asystę zaliczył Patrick Petre.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Najibowi Ammariemu z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CSM Politehnica.

W 46. minucie kartkę dostał Aymen Souda, zawodnik gości. W trakcie przerwy trener Dunărea Călăraşi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Georgian Honciu, a murawę opuścił Conor Henderson.

W 59. minucie Aymen Souda został zmieniony przez Valentina Munteanu. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartką został ukarany Daniel Benzar, piłkarz Dunărea Călăraşi. W 62. minucie w drużynie CSM Politehnica doszło do zmiany. João Teixeira wszedł za Willy'ego Semedo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CSM Politehnica w 71. minucie spotkania, gdy João Teixeira strzelił z karnego drugiego gola.

Prawie natychmiast Ionuţ Cioinac wywołał eksplozję radości wśród kibiców CSM Politehnica, zdobywając kolejną bramkę w 73. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola asystował Filipe Nascimento.

W 78. minucie Najib Ammari został zmieniony przez Hamidou Keytę, co miało wzmocnić jedenastkę Dunărea Călăraşi. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ionuţa Cioinaca na Mădălina Mihăescu. W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Hamidou Keytę z Dunărea Călăraşi, a w 86. minucie Patricka Petre'a z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W drugiej minucie doliczonego czasu gry pokonał bramkarza Patrick Petre. Asystę przy golu po raz kolejny zaliczył Filipe Nascimento.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0.

Gaston Mendy
 39′ Luís Carlos Almada Soares
Najib Ammari44′ 78′
62′ Willy Johnson Semedo Afonso
Daniel Dumitru Benzar61′
 73′ 80′ Ionuţ Adrian Cioinac
Conor Henderson46′
Filipe Guterres Nascimento
Gabriel Bogdan Simion
Kamer Adem Qaka
Gabriel Cristian Iancu
22′ Andrei Burlacu
Aymen Souda46′ 59′
Rubén Miño Peralta
Nicolae Calancea
80′ Mădălin Licuță Mihăescu
Steliano Filip
22′  90′ 86′ Patrick Mihai Petre
Cristian Bogdan Sîrghi
Laurențiu Daniel Rus
Georgian Honciu46′
62′  71′ (k.) João Tiago Silva Teixeira
Valentin Dumitru Munteanu59′
Alexandru Florian Zaharia
Ianis Stoica
Lewis Mbah Enoh
Hamidou Keyta78′ 85′

Zespół CSM Politehnica zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 12 celnych strzałów.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.