Liga rumuńska - 9. kolejka Ligi I: Dinamo Bukareszt - ACSM Politehnica Iași 1-1 (1-0)

W meczu 9. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 12 lipca, drużyna Dinamo zremisowała z CSM Politehnica 1-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Stadionul Ştefan cel Mare w Bukareszcie.

A. Cristea 85'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 starć jedenastka CSM Politehnica wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie sędzia przyznał kartkę Mattii Montiniemu z Dinamo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinamo w 10. minucie spotkania, gdy Deian Sorescu strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Andreas Mihaiu, piłkarz Dinamo. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Dinamo.

Trener Dinamo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Daniel Popa, a murawę opuścił Mattia Montini. A kibice CSM Politehnica nie mogli już doczekać się wprowadzenia Doru Popadiuca. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Sorin Șerban. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola.

Na drugą połowę jedenastka CSM Politehnica wyszła w zmienionym składzie, za Bouramę Fombę wszedł Manuel de Iriondo. W 57. minucie za Platiniego wszedł Michael Omoh. Między 62. a 84. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Dinamo i jedną drużynie przeciwnej.

Między 62. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Dinamo: Andreas Mihaiu, Diego Fabbrini, Mihai Neicuțescu, Alexandru Răuță, na ich miejsce weszli: Valentin Lazăr, Andrei Dumitru, Robert Moldoveanu, Ionuț Șerban. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Răzvana Grădinaru, Juana Passaglii zajęli: Lucas Chacana, Andrei Cristea. Bramkę na 1-1 w 85. minucie z karnego zdobył Andrei Cristea. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Teodor Axinte
73′ Mihai Cristian Popescu
Sorin Dănuț Șerban46′
Ante Puljić
Bourama Fomba46′
84′ Lukas Skovajsa
Cosmin Valentin Frăsinescu
62′ Diego Fabbrini
Rodny Lopes Cabral
40′ 62′ Andreas Mircea Mihaiu
Marius Ovidiu Mihalache
Filip Mrzljak
Luís Carlos Almada Soares57′
81′ Alexandru Ilie Răuță
Răzvan Toni Augustin Grădinaru70′
 10′ (k.) Deian Cristian Sorescu
Ovidiu Horșia62′
67′ Mihai Alexandru Neicuțescu
Juan Pablo Passaglia70′
5′ 46′ Mattia Montini
Kevin Luckassen
Ștefan Brian Fara
Ștefan Târnovanu
62′ Andrei Dumitru Sin
Nicandro Hemsley Breeveld
81′ Ionuț Daniel Șerban
Michael Junior Omoh57′
62′ Valentin Marius Lazăr
Doru Popadiuc46′
67′ Robert Marian Moldoveanu
Lucas Nicolás Chacana70′
46′ Daniel Iliuță Popa
Andrei Cristea70′  85′ (k.)

Zawodnicy Dinamo obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.