Liga rumuńska - 9. kolejka Ligi I: AFC Sibiu - CS Universitatea 0-1 (0-1)

W spotkaniu 9. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 31 października, drużyna AFC Sibiu przegrała z CS Universitatea 0-1 (0-1). Mecz odbył się na Stadionul Municipal Gaz Metan w Mediaş.

9. kolejka Rumunia - Liga I
2020-10-31 20:45 | Stadion: Stadionul Municipal Gaz Metan | Arbiter: Marcel Bîrsan
AFC Hermannstadt Sibiu
Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv
0
1
N. Bancu 33'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka CS Universitatea wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 11. minucie za Davida Caiado wszedł Ángel Bastos.

Między 16. a 23. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Jedynego gola meczu strzelił Nicușor Bancu dla zespołu CS Universitatea. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Dan Nistor.

W 37. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Brightowi Addaemu, piłkarzowi AFC Sibiu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny CS Universitatea.

Między 46. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze AFC Sibiu: Alexandru Vodă, Fábio Fortes, Răzvan Dâlbea, Goran Karanović, na ich miejsce weszli: Soni Mustivar, Goran Karanović, Baba Alhassan, Andrei Sîntean. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alexandru Cicâldău, Ionuţa Mitrana, Ivana Mamuta zajęli: Cristian Căpățînă, Mihai Balasza, Alexandru Tudorie. Między 63. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Trener CS Universitatea postanowił skorzystać ze swojego jokera. W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku na plac gry wszedł Cristi Bărbuț, a murawę opuścił Reagy Baah. W drugiej połowie nie padły bramki.

Mirko Pigliacelli
46′ Alexandru Ionuț Vodă
Ionuţ Radu Mitran65′
89′ Ousmane Diarrassouba
Paul Papp
Ionuț Stoica
Stephane Acka
23′ Raul Marian Opruț
Nicușor Silviu Bancu  33′
63′ Răzvan Adrian Dâlbea
Dan Nistor
11′ David Caiado Dias
Alexandru Cicâldău16′ 47′
63′ Joálisson Santos Oliveira
Ovidiu Alexandru Bic
40′ Bright Christopher Addae
Ștefan Baiaram81′
37′ (k.) 16′ David Mayoral Lastras
Ivan Mamut66′
62′ Fábio Fortes Moreira
Reagy Baah Ofosu90′
Ionuț Alin Pop
Iulian Laurențiu Popescu
11′ Ángel Bastos Teijeira
Mihai Alexandru Balasza65′
Adrian Manuel Scarlatache
Alexandru Constantin Olteanu
63′ Baba Alhassan
Cristi Marian Bărbuț90′
Lucian Buzan
Cristian Mihai Căpățînă47′
46′ Soni Mustivar
Vasile Nicolae Constantin
Romário Santos Pires
Antoni Valeri Ivanov
86′ Andrei Sîntean Mezin
Alexandru Mateiu
62′ 86′ Goran Karanović
Alexandru Tudorie66′

Jedenastka CS Universitatea była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom CS Universitatea przyznał dwie.

Zespół AFC Sibiu wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

0
1
1
2
1
2

Już w najbliższy piątek jedenastka CS Universitatea będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie CF Chindia Târgovişte. Natomiast w sobotę Sepsi OSK Sfântu Gheorghe będą gościć drużynę AFC Sibiu.