Liga rumuńska - 9. kolejka Ligi I: AFC Botoşani - AFC UTA Arad 2-3 (2-1)

31 października na Stadionul Municipal odbył się pojedynek 9. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Botoşani i AFC UTA Arad. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AFC UTA Arad 3-2.

9. kolejka Rumunia - Liga I
2020-10-31 18:15 | Stadion: Stadionul Municipal | Arbiter: Horațiu Mircea Feșnic
Erico 48'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AFC UTA Arad w czwartej minucie spotkania, gdy Vlad Morar zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Octavian Ursu.

W ósmej minucie Alexandru-Simi Caia zastąpił Realda Filego.

Piłkarze Botoşani odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 28. minucie Hamidou Keyta wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

Niedługo po stracie bramki drużyna Botoşani pokazała swoją wyższość. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Eduard Florescu.

W 41. minucie kartkę dostał Alexandru Benga z zespołu gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna AFC UTA Arad rozpoczęła w zmienionym składzie, za Damiana Isaca wszedł Erico.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 48. minucie gola wyrównującego strzelił Erico. Przy strzeleniu gola asystował Vlad Morar.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom AFC UTA Arad: Neluțowi Roșu w 51. i Ciprianowi Rusowi w 61. minucie. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Botoşani doszło do zmiany. Youssef Toutouh wszedł za Mihaiego Romana.

Trzeba było trochę poczekać, aby Vlad Morar wywołał eksplozję radości wśród kibiców AFC UTA Arad, zdobywając kolejną bramkę w 71. minucie starcia. W 73. minucie Octavian Ursu został zmieniony przez Alexandru Oroiana, co miało wzmocnić drużynę AFC UTA Arad. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcela Holzmanna na Enrika Papę.

W następstwie utraty bramki trener Botoşani postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Eduarda Florescu i na pole gry wprowadził napastnika Sekou Camarę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Hervin Ongenda, zawodnik Botoşani. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-3.

Alexandru Constantin Benga41′
76′ Marcel Holzmann
Simon Rrumbullaku
Jonathan Yoni Emanuel Rodriguez
Neluț Stelian Roșu51′
8′ Alexandru-Simi Caia
Octavian Andrei Ursu73′
 28′ (k.) Hamidou Keyta
Damian Isac46′
 33′ (k.) 76′ Eduard Marian Florescu
Denis Alex Rusu90′
90′ Hervin Scicchitano Ongenda
Ciprian Rus61′ 85′
67′ Mihai Roman
Alexandru Laurențiu Oroian73′
76′ Enriko Papa
Călin Popescu
77′ Andrei Costin Tîrcoveanu
Dragoș Sebastian Tescan
67′ Youssef Toutouh
Valentin Buhăcianu85′
76′ Sekou Camara
Alexandru Ionita90′
8′ 77′ Realdo Fili

Zespół AFC UTA Arad był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze Botoşani obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy.

2
3
4
6
4
6

7 listopada drużyna Botoşani rozegra kolejny mecz w Bukareszcie. Jej rywalem będzie Steaua Bukareszt. Natomiast 9 listopada CS Gaz Metan Mediaş zagra z jedenastką AFC UTA Arad na jej terenie.