Liga rumuńska - 8. kolejka Ligi I: Steaua Bukareszt - FC Viitorul Constanţa 2-1 (1-1)

W pojedynku 8. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 1 września, zespół Steaua zwyciężył z FC Viitorul 2-1 (1-1). Mecz na Stadionul Municipal Nicolae Dobrin w Piteşti obejrzało 4 755 widzów.

8. kolejka Rumunia - Liga I
2019-09-01 20:00 | Stadion: Stadionul Municipal Nicolae Dobrin | Widzów: 4755 | Arbiter: R. Petrescu
G. Iancu 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Jedenastka Steaua wygrała aż 16 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko pięć.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 33. minucie arbiter ukarał kartką Ovidiu Popescu, piłkarza Steaua.

W tej samej minucie George Ganea zastąpił Andreia Ciobanu. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia przyznał kartkę Răzvanowi Oaidzie z zespołu Steaua.

W tym czasie to zawodnicy Steaua otworzyli wynik. W 38. minucie Adrian Popa dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy zdobyciu bramki asystował Florinel Coman.

W 42. minucie arbiter pokazał kartkę Paulowi Iacobowi z FC Viitorul.

Zespół Steaua krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko osiem minut, ponieważ drużyna FC Viitorul doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Gabriel Iancu. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Rivaldinho.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę jedenastka Steaua rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ionuța Vînę, Adriana Horę weszli Thierry Moutinho, Harlem-Eddy Gnohéré. Także zespół FC Viitorul rozpoczął w zmienionym składzie, za Paula Iacoba wszedł Steliano Filip. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom FC Viitorul: Stelianowi Filipowi w 57. i Lyesowi Houriemu w 62. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Steaua w 65. minucie spotkania, gdy Harlem-Eddy Gnohéré strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zanotował Ionuţ Panţîru.

W 66. minucie Lyes Houri został zmieniony przez Bradleya de Nooijera, co miało wzmocnić zespół FC Viitorul. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriana Popę na Mihaiego Romana w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Sebastian Mladen
36′ Răzvan Constantin Oaidă
Vlad Alexandru Achim
Mihai Doru Pintilii
Andrei Viorel Artean
33′ Ovidiu Marian Popescu
Lyes Hafid Houri62′ 66′
46′ Ionuț Daniel Vînă
Bogdan Ionuț Țîru
 38′ 90′ Adrian Popa
Gabriel Cristian Iancu  45′
46′ Adrian Ioan Hora
Bradley de Nooijer66′
90′ Mihai Alexandru Roman
Steliano Filip46′ 57′
46′ Thierry Rua Moutinho
Carlo Roberto Casap
Diogo Ferreira Salomo
Andrei Virgil Ciobanu33′
46′  65′ Harlem-Eddy Gnohéré
Andreias Cristian Calcan
Florin Lucian Tănase
Alexi Paul Pitu

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Steaua, natomiast zawodnikom FC Viitorul wręczył trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.