Liga rumuńska - 8. kolejka Ligi I: FC Voluntari - FC Politehnica Iași 0-0

5 maja na Stadionul Anghel Iordănescu odbył się mecz 8. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami FC Voluntari i CSM Politehnica. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 250 widzów.

8. kolejka Rumunia - Liga I
2019-05-05 14:00 | Stadion: Stadionul Anghel Iordănescu | Widzów: 250 | Arbiter: G. Găman
FC Voluntari
ACSM Politehnica Iași
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Jedenastka CSM Politehnica wygrała aż sześć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko trzy.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Kamer Qaka z CSM Politehnica. Była to 44. minuta spotkania.

Trener CSM Politehnica postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Platiniego. Na boisko wszedł Moussa Sanoh, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie trener FC Voluntari postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Gabriel Deac, a murawę opuścił Doru Popadiuc.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Andreia Sina, piłkarza CSM Politehnica. W 69. minucie za Kamera Qakę wszedł Mădălin Mihăescu. W 70. minucie Franco Signorelli został zmieniony przez Adelina Pîrcălabu, co miało wzmocnić zespół FC Voluntari. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Willy'ego Semedo na Alexandru Zaharię.

W 85. minucie arbiter pokazał kartkę Alexandru Răucie z drużyny gospodarzy.

Adrià Gallego Arias
64′ Doru Popadiuc
Luís Carlos Almada Soares64′
Cristian Mihai Căpățînă
Willy Johnson Semedo Afonso78′
Ion Gheorghe
Marius Chelaru
85′ Alexandru Ilie Răuță
Ionuţ Adrian Cioinac
70′ Franco Signorelli
Mădălin Licuță Mihăescu69′
64′ Gabriel Deac
Laurențiu Daniel Rus
Costin Lazar
Moussa Sanoh64′
70′ Adelin Shiva Pîrcălabu
Alexandru Florian Zaharia78′
Adrian Ionuț Bălan
Andrei Burlacu

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom FC Voluntari, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie.

Jedenastka FC Voluntari w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.