Liga rumuńska - 8. kolejka Ligi I: FC Viitorul - ACS Campionii Fotbal Club Argeş 2-2 (0-1)

25 października na Stadionul Central w Ovidiu odbył się mecz 8. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami FC Viitorul i ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

C. Malele 31',57'

Już w pierwszych minutach drużyna ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 26. minucie Kevin Luckassen został zastąpiony przez Víctora Fernándeza.

Tymczasem to zawodnicy ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş otworzyli wynik. W 31. minucie Cephas Malele dał prowadzenie swojemu zespołowi z karnego.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş.

Drugą połowę zespół FC Viitorul rozpoczął w zmienionym składzie, za Adriana Stoiana wszedł Ely Fernandes.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş w 57. minucie spotkania, gdy Cephas Malele zdobył drugą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Derlis Meza.

Zawodnicy FC Viitorul szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Jon Gaztañaga.

Chwilę później trener ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Cephasa Malelego. Na boisko wszedł Mediop Ndiaye, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 67. a 76. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş i jedną drużynie przeciwnej. Trener FC Viitorul postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił obrońcę Sebastiana Mladena i na pole gry wprowadził napastnika Alexiego Pitu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W tej samej minucie w drużynie FC Viitorul doszło do zmiany. Andrei Artean wszedł za Damiena Dussauta. W doliczonej pierwszej minucie spotkania sędzia pokazał żółtą kartkę Ionuțowi Șerbanowi, piłkarzowi ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş. W tej samej minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Gabriel Matei, osłabiając zespół ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 67. minucie. W drugiej minucie doliczonego czasu meczu bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Andrei Ciobanu.

Trzy minuty później arbiter pokazał żółtą kartkę Danielowi Şerbănice z drużyny gości. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

George Mihai Micle
81′ Damien Dussaut
Costinel Andrei Tofan66′
68′ 81′ Sebastian Mladen
Mihai Daniel Leca
Ángel Martínez Ortega
Sylvain Boris Nabil Deslandes71′
Bradley de Nooijer
Nicolae Constantin Mușat
 90′ (k.) Andrei Virgil Ciobanu
Ionuț Andrei Șerban90′
66′ Cosmin Gabriel Matei
Robert Ionuţ Grecu
 61′ Jon Gaztañaga Arrospide
Gabriel Eugen Matei67′ 90′
46′ Adrian Marius Stoian
Andrei Prepelita79′
26′ Kevin Luckassen
Grigore Ioan Turda71′ 76′
81′ Andrei Viorel Artean
Stephan Leonard Drăghici
66′ Carlo Roberto Casap
Georgian Honciu79′
Constantin Grameni
Ionuţ Năstăsie
26′ Víctor Fernández Satué
Alin Nicuşor Popa
46′ Ely Ernesto Lopes Fernandes
Cătălin Constantin Barbu
81′ Alexi Paul Pitu
Mediop Ndiaye65′

Przewaga zespołu ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş w posiadaniu piłki była ogromna (100 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gości, a piłkarzom FC Viitorul pokazał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş w drugiej połowie dokonała czterech zmian.

2
2
4
4
4
4

Już w najbliższy piątek zespół ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie FC Voluntari. Natomiast w niedzielę ACSM Politehnica Iași będzie rywalem drużyny FC Viitorul w meczu, który odbędzie się w Jassach.