Liga rumuńska - 8. kolejka Ligi I: FC Astra Ploeszti - CFR 1907 Kluż 1-5 (0-1)

6 maja na Stadionul Marin Anastasovici w Giurgiu odbyło się spotkanie 8. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami FC Astra i CFR Kluż. Pojedynek zakończył się zwycięstwem CFR Kluż 5-1. Na stadionie zasiadło 800 widzów.

8. kolejka Rumunia - Liga I
2019-05-06 20:00 | Stadion: Stadionul Marin Anastasovici | Widzów: 800 | Arbiter: A. Cojocaru
O. Hoban 87'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 31 starć drużyna CFR Kluż wygrała 15 razy i zanotowała sześć porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze CFR Kluż otworzyli wynik. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Billel Omrani. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Valentin Costache.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CFR Kluż.

W 57. minucie w drużynie FC Astra doszło do zmiany. Azdren Llullaku wszedł za Valentina Gheorghego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CFR Kluż w 59. minucie spotkania, gdy Damjan Đoković strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył Juan Culio.

Po chwili trener FC Astra postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Jacques Zoua, a murawę opuścił Ionut Biceanu. W 65. minucie sędzia pokazał kartkę Juanowi Culiowi z CFR Kluż. W 66. minucie bramkę kontaktową zdobył z rzutu karnego Azdren Llullaku. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 73. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Damjan Đoković z CFR Kluż. Asystę przy bramce zaliczył Billel Omrani.

Trener CFR Kluż wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Constantina Păuna. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Valentin Costache. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejną bramkę. W 76. minucie Silviu Balaure został zmieniony przez Juliena Bègue'a. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w zespole CFR Kluż doszło do zmiany. Marius Țucudean wszedł za Cipriana Deaca.

W 80. minucie do własnej bramki trafił zawodnik FC Astra Florin Bejan. W 84. minucie w drużynie CFR Kluż doszło do zmiany. Ovidiu Hoban wszedł za Juana Culia.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Ovidiu Hoban. Bramka padła po podaniu Billela Omraniego.

W 89. minucie kartką został ukarany Neluţ Roșu, piłkarz FC Astra. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-5.

Giedrius Arlauskis
80′ (samob.) Florin Bejan
Cristian Marian Manea
57′ Valentin Gheorghe
Ciprian Ioan Deac77′
76′ Silviu Nicolae Balaure
Valentin Ionuț Costache75′
63′ Ionuț Ciprian Biceanu
Mihai Cătălin Bordeianu
Romario Florin Moise
Juan Emmanuel Culio65′ 84′
89′ Neluț Stelian Roșu
Andrei Iosif Mureșan
57′  66′ (k.) Azdren Gani Llullaku
Ionuț Andrei Peteleu
Romário Santos Pires
Adrian Constantin Alexandru Păun75′
76′ Julien Antoine Bègue
Ovidiu Stefan Hoban84′  87′
Vahid Hambo
Cătălin Mihai Itu
63′ Jacques Zoua Daogari
Marius George Țucudean77′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność jedenastki CFR Kluż, która potrzebowała tylko dziewięciu celnych strzałów, żeby pięć razy pokonać bramkarza rywali.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.