Liga rumuńska - 8. kolejka Ligi I: FC Astra Ploeszti - ACSM Politehnica Iași 4-0 (0-0)

W pojedynku 8. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 24 października, drużyna FC Astra wysoko wygrała z CSM Politehnica 4-0 (0-0). Mecz odbył się na Stadionul Marin Anastasovici w Giurgiu.

8. kolejka Rumunia - Liga I
2020-10-24 18:30 | Stadion: Stadionul Marin Anastasovici | Arbiter: Constantin Sebastian Colțescu
R. Radunović 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Drużyna FC Astra wygrała aż dziewięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko cztery.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Już w pierwszych sekundach spotkania w drużynie FC Astra doszło do zmiany. Dario Čanađija wszedł za Gabriela Șerbana.

W drugiej minucie za Răzvana Oneę wszedł Andreias Calcan. W ósmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andreiasa Calcana, piłkarza gości. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Francisc Cristea osłabiając tym samym zespół CSM Politehnica.

W 31. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Valentina Gheorghego z FC Astra, a w 32. minucie Platiniego z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener CSM Politehnica postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 33. minucie na plac gry wszedł Donaldo Açka, a murawę opuścił Andrei Cristea. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w drugiej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Donaldowi Açce i Mattii Montiniemu.

W 52. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Valentin Gheorghe z drużyny FC Astra i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 31. minucie. W 57. minucie w zespole CSM Politehnica doszło do zmiany. Dženan Zajmović wszedł za Doru Popadiuca.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Astra w 62. minucie spotkania, gdy Marius Gaman zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Constantin Budescu.

W 65. minucie w drużynie FC Astra doszło do zmiany. Sébastien Wüthrich wszedł za Mattię Montiniego. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania żółtą kartkę obejrzał Manuel de Iriondo z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Astra w 84. minucie spotkania, gdy Constantin Budescu strzelił z karnego drugiego gola. Trener FC Astra wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Silviu Balaure'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Constantin Budescu. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejnego gola.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 89. minucie wynik na 3-0 podwyższył Sébastien Wüthrich. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Risto Radunović.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Juan Passaglia, piłkarz CSM Politehnica.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Astra w 90. minucie spotkania, gdy Risto Radunović zdobył z rzutu karnego czwartą bramkę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Manuel Ignacio de Iriondo83′
 62′ Marius Valerica Gaman
Nikolaos Baxevanos
 90′ (k.) Risto Radunović
Sorin Marian Bușu
2′ Gabriel Ștefan Șerban
Juan Pablo Passaglia90′
85′ Albert Tivadar Stahl
Francisc Ionuț Cristea30′
86′ Ljuban Crepulja
Răzvan Philippe Onea2′
 84′ (k.) 86′ Constantin Valentin Budescu
Doru Popadiuc57′
45′ 65′ Mattia Montini
Andrei Cristea33′
31′ 52′ Valentin Gheorghe
Gai Yigaal Assulin
86′ Silviu Nicolae Balaure
Andreias Cristian Calcan2′ 8′
2′ Dario Čanađija
Antonio Mihai Stan
85′ George Cristian Merloi
Lucas Nicolás Chacana
86′ Romario Florin Moise
Dženan Zajmović57′
65′  89′ Sébastien Wüthrich

Drużyna FC Astra była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom CSM Politehnica w pierwszej połowie, a w drugiej dwie żółte. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną czerwoną.

Zespół FC Astra wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższy piątek zespół FC Astra zawalczy o kolejne punkty w Bukareszcie. Jego rywalem będzie Dinamo Bukareszt. Natomiast 1 listopada FC Viitorul Constanţa zagra z drużyną CSM Politehnica na jej terenie.