Liga rumuńska - 8. kolejka Ligi I: CS Universitatea - Steaua 0-2 (0-1)

5 maja na Stadionul Ion Oblemenco w Krajowie odbył się mecz 8. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami CS Universitatea i Steaua. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Steaua 2-0. Na stadionie zasiadło 27 000 widzów.

8. kolejka Rumunia - Liga I
2019-05-05 20:00 | Stadion: Stadionul Ion Oblemenco | Widzów: 27000 | Arbiter: I. Kovacs
Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv
Steaua Bukareszt
0
2
F. Tănase 35'
D. Man 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Jedenastka Steaua wygrała aż 13 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie kartkę dostał Radoslav Dimitrov, zawodnik CS Universitatea.

W 16. minucie za Harlema-Eddego Gnohérégo wszedł Adrian Hora. Między 20. a 35. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom CS Universitatea i dwie drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Steaua w 35. minucie spotkania, gdy Florin Tănase zdobył z karnego pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

W 36. minucie arbiter pokazał kartkę Romariowi Benzarowi z jedenastki gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Steaua.

Na drugą połowę zespół CS Universitatea wyszedł w zmienionym składzie, za Andreia Cristeę wszedł Carlos Fortes. W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Florinela Comana ze Steaua, a w 63. minucie Nicușora Bancu z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener CS Universitatea postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł César Meza, a murawę opuścił Cristian Bărbuţ. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Juniorowi Maranhão z Steaua. Trener Steaua wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mihaiego Romana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Florinel Coman. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić drugą bramkę.

W 82. minucie Mihai Balasza został zmieniony przez Filipe Teixeirę, co miało wzmocnić zespół Steaua. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matteo Fedelego na Raoula Baicu. W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Valentina Mihăilę z CS Universitatea, a w 88. minucie Luciana Filipa z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej szóstej minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Dennis Man. To już dziewiąte trafienie tego piłkarza w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Mihai Roman.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Mihăilă
35′ Mirko Pigliacelli
Cristian Emanuel Balgradean
63′ Nicușor Silviu Bancu
Mihai Alexandru Balasza82′
11′ Radoslav Bonchev Dimitrov
Romario Sandu Benzar36′
33′ Renato Kelić
Iulian Lucian Cristea
32′ Isaac Opoku Donkor
Iraneuton Sousa Morais Junior69′
68′ Cristi Marian Bărbuț
Bogdan Planić20′
Alexandru Cicâldău
Lucian Ionuț Filip88′
85′ Matteo Fedele
Harlem-Eddy Gnohéré16′
Alexandru Mateiu
Florinel Teodor Coman58′ 73′
46′ Andrei Cristea
Dennis Man  90′
86′ Mihai Valentin Mihăilă
Mihai Alexandru Roman73′
85′ Raoul Petre Baicu
Filipe Teixeira82′
46′ Carlos Manuel dos Santos Fortes
Adrian Ioan Hora16′ 33′
68′ César Daniel Meza Colli
Raul Rusescu

Arbiter wręczył cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie trzy żółte kartki, w drugiej także trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.