Liga rumuńska - 8. kolejka Ligi I: AFC UTA Arad - CF Chindia Târgovişte 1-0 (0-0)

W pojedynku 8. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 24 października, zespół AFC UTA Arad zwyciężył z CF Chindia Târgovişte 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Stadionul Francisc von Neuman.

8. kolejka Rumunia - Liga I
2020-10-24 13:00 | Stadion: Stadionul Francisc von Neuman | Arbiter: Iulian Dima
AFC UTA Arad
CF Chindia Târgovişte
1
0
D. Rusu 52'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 13. a 37. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Trener AFC UTA Arad wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Octaviana Ursu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Dragoș Tescan. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę.

Jedynego gola meczu strzelił Denis Rusu dla zespołu AFC UTA Arad. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy bramce zanotował Ciprian Rus.

W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Vladowi Morarowi, zawodnikowi AFC UTA Arad. W 64. minucie Valmir Berisha został zastąpiony przez Mihaiego Neicuțescu. Od 65 minuty boisko opuścili zawodnicy AFC UTA Arad: Vlad Morar, Ciprian Rus, Damian Isac, na ich miejsce weszli: Alexandru Ionita, Valentin Buhăcianu, Erico. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Adriana Ionițy, Cristiana Neguța, Francka Yaméogo zajęli: Marius Martac, Tomás Díaz, Cristian Cherchez.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom AFC UTA Arad: Sorinowi Bustei w 68. i Alexandru Bendze w 77. minucie.

Mihai Marian Aioani
68′ Sorin Cristian Bustea
Cornel Dinu
36′ Cristian Alexandru Albu
Andrei Ovidiu Pițian
77′ Alexandru Constantin Benga
Bourama Fomba
Simon Rrumbullaku
Adrian Mihai Ioniță65′
Neluț Stelian Roșu
Cristian Daniel Neguț80′
46′ Dragoș Sebastian Tescan
Vadim Raţă
13′ 90′ Damian Daniel Isac
Valmir Berisha64′
 52′ Denis Alex Rusu
Franck Alex Neeb-Noma Blaise Yaméogo30′ 89′
57′ 76′ Vlăduț Călin Morar
Daniel Iliuță Popa
90′ Ciprian Rus
Daniel Constantin Florea37′
Horaţiu Alexandru Moldovan
Dinu Bogdan Moldovan
90′ Erico Constantino da Silva
Cristian Georgian Cherchez89′
46′ Octavian Andrei Ursu
Mihai Alexandru Neicuțescu64′
90′ Valentin Buhăcianu

76′ Alexandru Ionita

Jedenastka AFC UTA Arad była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze AFC UTA Arad dostali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.

31 października drużyna AFC UTA Arad zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej rywalem będzie AFC Botoşani. Natomiast 2 listopada Steaua Bukareszt będzie przeciwnikiem jedenastki CF Chindia Târgovişte w meczu, który odbędzie się w Giurgiu.