Liga rumuńska - 8. kolejka Ligi I: AFC Botoşani - FC Academica Clinceni 2-2 (2-2)

30 sierpnia na Stadionul Municipal odbył się pojedynek 8. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Botoşani i FC Academica Clinceni. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 2 300 widzów.

8. kolejka Rumunia - Liga I
2019-08-30 17:00 | Stadion: Stadionul Municipal | Widzów: 2300 | Arbiter: S. Antonie
J. Vojtuš 45'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Botoşani wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Botoşani w czwartej minucie spotkania, gdy Alexandru Țigănașu zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Enriko Papa.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Botoşani, strzelając kolejnego gola. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Reagy Ofosu. Asystę zanotował Jonathan Emanuel.

W 30. minucie za Paula Parvulescu wszedł Andrei Răuță.

Piłkarze FC Academica Clinceni szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 36. minucie gola kontaktowego strzelił Alexandru Buziuc. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Piłkarze gości nie poddali się i także strzelili dwa gole jeszcze w pierwszej połowie. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Jakub Vojtuš. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Alexandru Popescu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W 75. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Michaela Piercego z Botoşani, a w 78. minucie Roberta Iona z drużyny przeciwnej. Trener FC Academica Clinceni postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Laurenţiu Buşa i na pole gry wprowadził napastnika Cristiana Dumitru. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Hervin Ongenda, piłkarz Botoşani. W drugiej połowie nie padły gole.

Okan Chatziterzoglu
 4′ Alexandru Țigănașu
Mihai Dobrescu
Ņikita Koļesovs
Răzvan-Bogdan Patriche-Nichita
George Andrei Miron
Laurenţiu Cosmin Buş85′
46′ Răzvan Andronic
Eugeniu Cebotaru
Jonathan Yoni Emanuel Rodriguez
Paul Ovidiu Parvulescu30′
59′ Enriko Papa
Adrian Gheorghe Șut
81′ Stefan Ashkovski
Jakub Vojtuš  45′
 26′ Reagy Baah Ofosu
Alexandru Daniel Buziuc  36′
90′ Hervin Scicchitano Ongenda
Jean Deretti
59′ 75′ Michael Leonel Pierce
Robert Andrei Ion62′ 78′
81′ George Alexandru Cîmpanu
Cristian Cosmin Dumitru85′
46′ Sofien Moussa
Philippe Nsiah

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Botoşani, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.