Liga rumuńska - 7. kolejka Ligi I: Steaua Bukareszt - FC Astra Ploeszti 1-0 (0-0)

W spotkaniu 7. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 28 kwietnia, jedenastka Steaua zwyciężyła z FC Astra 1-0 (0-0). Mecz na Arena Naţională w Bukareszcie obejrzało 3 514 widzów.

7. kolejka Rumunia - Liga I
2019-04-28 20:00 | Stadion: Arena Naţională | Widzów: 3514 | Arbiter: R. Petrescu
Steaua Bukareszt
FC Astra Ploeszti
1
0
F. Tănase 55'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 43 starcia drużyna Steaua wygrała 21 razy i zanotowała 15 porażek oraz siedem remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Florinowi Tănase'owi ze Steaua. Była to 45. minuta starcia.

W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Romaria Moise'a z FC Astra, a w 49. minucie Iuliana Cristeę z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu zdobył Florin Tănase dla drużyny Steaua. Bramka padła w tej samej minucie. To już dziewiąte trafienie tego piłkarza w sezonie. Asystę zanotował Dennis Man.

W 56. minucie Julien Bègue zastąpił Valentina Gheorghego. Chwilę później trener Steaua postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Filipe Teixeira, a murawę opuścił Lucian Filip. W 58. minucie Silviu Balaure został zmieniony przez Azdrena Llullaku, co miało wzmocnić jedenastkę FC Astra. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Harlema-Eddego Gnohérégo na Adriana Horę w 69. minucie.

A kibice FC Astra nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ionuta Biceanu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Romario. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Steaua: Filipe Teixeirze w 77. minucie i Cristianowi Balgradeanowi w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania. W 83. minucie w zespole Steaua doszło do zmiany. Mihai Balasza wszedł za Florinela Comana.

Alibec
90′ Cristian Emanuel Balgradean
Miguel José Oliveira Silva Santos
49′ Iulian Lucian Cristea
Mike Botuli Cestor
Iraneuton Sousa Morais Junior
Erico Constantino da Silva
Bogdan Planić
Risto Radunović
57′ Lucian Ionuț Filip
Silviu Nicolae Balaure58′
Dragoș Ionuț Nedelcu
Mihai Ionuţ Butean
Mihai Alexandru Roman
Romario Florin Moise48′
69′ Harlem-Eddy Gnohéré
Romário Santos Pires75′
83′ Florinel Teodor Coman
Julien Antoine Bègue56′
Dennis Man
Jacques Zoua Daogari
 55′ 45′ Florin Lucian Tănase
Denis Alibec
Andrei Daniel Vlad
David Beniamin Lazar
83′ Mihai Alexandru Balasza
Constantin Cristian Dima
Florentin Matei
Ionuț Ciprian Biceanu75′
Olimpiu Vasile Moruțan
Azdren Gani Llullaku58′
57′ 77′ Filipe Teixeira
Valentin Gheorghe56′
69′ Adrian Ioan Hora
Neluț Stelian Roșu
Raul Rusescu
Vahid Hambo

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom FC Astra wręczył jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.