Liga rumuńska - 7. kolejka Ligi I: FC Viitorul Constanţa - Dinamo Bukareszt 1-0 (1-0)

2 lipca na Stadionul Central w Ovidiu odbył się pojedynek 7. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami FC Viitorul i Dinamo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Viitorul 1-0.

V. Ghiță 17'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 mecze jedenastka FC Viitorul wygrała osiem razy i zanotowała siedem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Viitorul w 17. minucie spotkania, gdy Virgil Ghiță zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Andrei Ciobanu.

Między 28. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Viitorul.

Drugą połowę drużyna FC Viitorul rozpoczęła w zmienionym składzie, za Andreia Ciobanu, Cosmina Mateiego weszli Bradley de Nooijer, Aurelian Chitu. A kibice Dinamo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daniela Popę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 24 razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Robert Moldoveanu.

W 56. minucie Damien Dussaut zastąpił Paula Iacoba. Między 59. a 77. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Dinamo. W 66. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Andreas Mihaiu, Andrei Dumitru, a na ich miejsce weszli Ricardo Grigore, Valentin Lazăr.

Niedługo później trener FC Viitorul postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł George Ganea, a murawę opuścił Rivaldinho. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Dinamo: Mihaiemu Popescu w 81. minucie i Ionuțowi Șerbanowi w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku. W 87. minucie Alexandru Răuță został zmieniony przez Ionuța Șerbana, a za Mattię Montiniego wszedł na boisko Andrei Bani, co miało wzmocnić drużynę Dinamo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gabriela Iancu na Louisa Munteanu.

Ricardo Florin Grigore66′
56′ Damien Dussaut
Mihai Cristian Popescu81′
 17′ Virgil Eugen Ghiță
Ante Puljić28′
Sebastian Mladen
Lukas Skovajsa
45′ 46′ Cosmin Gabriel Matei
Diego Fabbrini77′
Vlad Alexandru Achim
Valentin Marius Lazăr59′ 66′
Andrei Viorel Artean
Alexandru Ilie Răuță87′
40′ 46′ Andrei Virgil Ciobanu
Deian Cristian Sorescu70′
90′ Gabriel Cristian Iancu
Mattia Montini87′
77′ Rivaldo Vitor Mosca Ferreira Júnior
Robert Marian Moldoveanu56′
Cătălin Vasile Căbuz
Riccardo Piscitelli
46′ Bradley de Nooijer
Andrei Dumitru Sin66′
56′ Paul Alexandru Iacob
Marco Ehmann
Carlo Roberto Casap
Szabolcs István Kilyén
Marco Dulca
Andrei Ahmed Bani Mustafa87′
46′ Aurelian Ionut Chitu
Ioan Valentin Borcea
77′ George Dănuț Ganea
Ionuț Daniel Șerban87′ 90′
90′ Louis Munteanu
Andreas Mircea Mihaiu66′
Alexi Paul Pitu
Daniel Iliuță Popa56′

Jedenastka FC Viitorul była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy sześć.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.