Liga rumuńska - 7. kolejka Ligi I: FC Dunărea Călăraşi - AFC Hermannstadt Sibiu 0-0

W spotkaniu 7. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 27 kwietnia, zespół Dunărea Călăraşi zremisował z AFC Sibiu 0-0. Mecz na Stadionul Central Ion Comşa obejrzało 1 700 widzów.

7. kolejka Rumunia - Liga I
2019-04-27 15:00 | Stadion: Stadionul Central Ion Comşa | Widzów: 1700 | Arbiter: O. Hategan
FC Dunărea Călăraşi
AFC Hermannstadt Sibiu
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna AFC Sibiu wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Steliano Filip z Dunărea Călăraşi. Była to 20. minuta pojedynku.

W 30. minucie Selim Ben Djemia został zastąpiony przez Mediopa Ndiayego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Dunărea Călăraşi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Conor Henderson, a murawę opuścił Steliano Filip. W 51. minucie Alexandru Matel został zmieniony przez Tiberiu Serediuca, co miało wzmocnić drużynę AFC Sibiu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mediopa Ndiayego na Hamidou Keytę w 64. minucie.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Petrișorowi Petrescu z jedenastki gości. Trener AFC Sibiu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Juvhela Tsoumou. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Ivan Lendrić. W 87. minucie w zespole AFC Sibiu doszło do zmiany. Sergiu Popovici wszedł za Petrișora Petrescu.

Cătălin Vasile Căbuz
30′ Selim Ben Djemia
Alexandru Adrian Dandea
Alin Dobrosavlevici
Alexandru Matel51′
20′ 46′ Steliano Filip
Florin Dorin Acsinte
46′ Conor Henderson
Sergiu Cristian Popovici87′
Ianis Stoica
Ionuț Stoica
64′ Hamidou Keyta
Lucian Mihai Dumitriu
30′ 64′ Mediop Ndiaye
Tiberiu Andrei Serediuc51′
Aymen Souda
Juvhel Hama Tsoumou72′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Drużyna AFC Sibiu miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.