Liga rumuńska - 7. kolejka Ligi I: CSM Politehnica - Sepsi 1-4 (0-3)

W pojedynku 7. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 17 października, drużyna CSM Politehnica przegrała z Sepsi 1-4 (0-3). Spotkanie odbyło się na Stadionul Emil Alexandrescu w Jassach.

M. de Iriondo 90' (samob.)

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem meczów drużyna CSM Politehnica wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 14. minucie za George'a Dragomira wszedł Anass Achahbar.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sepsi: Bogdanowi Mitrei w 19. i Radoslavowi Dimitrovowi w 23. minucie.

W tym czasie to piłkarze Sepsi otworzyli wynik. W 24. minucie bramkę zdobył Admir Bajrovic.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sepsi w 34. minucie spotkania, gdy Gabriel Vaszvari zdobył z karnego drugą bramkę.

Prawie natychmiast Rachid Bouhenna wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sepsi, strzelając kolejnego gola w 39. minucie meczu. Asystę zaliczył István Fülöp.

Na drugą połowę jedenastka CSM Politehnica wyszła w zmienionym składzie, za Donalda Açkę, Francisca Cristeę weszli Rodny Cabral, Lucas Chacana.

Piłkarze CSM Politehnica odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Doru Popadiuc. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Andrei Cristea.

Między 59. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Sepsi: Admir Bajrovic, Radoslav Dimitrov, Adnan Aganović, István Fülöp, na ich miejsce weszli: Cătălin Golofca, Panagiotis Deligiannidis, Florin Purece, Boubacar Fofana. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Doru Popadiuca, Răzvana Onei zajęli: Gai Assulin, Antonio Stan. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Lucas Chacana z CSM Politehnica. Była to 68. minuta spotkania.

W 90. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik CSM Politehnica Manuel de Iriondo. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-4.

Roland Csaba Niczuly
89′ Răzvan Philippe Onea
Radoslav Bonchev Dimitrov23′ 59′
90′ (samob.) Manuel Ignacio de Iriondo
Rachid Ahmed Bouhenna  39′
Nikolaos Baxevanos
Bogdan Alexandru Mitrea19′
Sorin Marian Bușu
Marius Ștefănescu
46′ Francisc Ionuț Cristea
István Sándor Fülöp81′
Juan Pablo Passaglia
Adnan Aganović81′
46′ Donaldo Açka
Gabriel Cristian Vaszvari  34′ (k.)
Luís Carlos Almada Soares
George Ionuț Dragomir14′
Andrei Cristea
Admir Bajrovic  24′ 59′
 53′ 82′ Doru Popadiuc
Lóránd Levente Fülöp
Levente Bosz
Jesús Fernández Collado
46′ Rodny Lopes Cabral
Răzvan Tincu
Dan Alexandru Tălmaciu
Panagiotis Deligiannidis59′
82′ Gai Yigaal Assulin
Boubacar Fofana81′
89′ Antonio Mihai Stan
Vlad Nicolae Mitrea
46′ 68′ Lucas Nicolás Chacana
Bryan Jerome Gilbert Nouvier

Florin Flavius Purece81′

Anass Achahbar14′

Cătălin Gheorghiță Golofca59′

Zawodnicy CSM Politehnica obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna CSM Politehnica w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości dokonał pięciu zmian.