Liga rumuńska - 7. kolejka Ligi I: CS Universitatea - Sepsi 1-0 (0-0)

29 kwietnia na Stadionul Ion Oblemenco w Krajowie odbył się mecz 7. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami CS Universitatea i Sepsi. Pojedynek zakończył się zwycięstwem CS Universitatea 1-0. Na stadionie zasiadło 7 000 widzów.

7. kolejka Rumunia - Liga I
2019-04-29 17:00 | Stadion: Stadionul Ion Oblemenco | Widzów: 7000 | Arbiter: H. Mladinovici
Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
1
0
A. Cicâldău 57'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół CS Universitatea wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry arbiter pokazał kartkę Ibrahimie Tandii z drużyny gości.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 47. minucie Igor Jovanović został zmieniony przez Sebastiana Rudola. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Sepsi: Beli Fejer w 48. i Dylanowi Floresowi w 52. minucie.

W 53. minucie w zespole CS Universitatea doszło do zmiany. Carlos Fortes wszedł za Andreia Cristeę.

Jedynego gola meczu strzelił Alexandru Cicâldău dla jedenastki CS Universitatea. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Matteo Fedele.

W 58. minucie w drużynie Sepsi doszło do zmiany. Florin Ștefan wszedł za Yasina Hameda. Chwilę później trener CS Universitatea postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Stephan Drăghici, a murawę opuścił Matteo Fedele. A trener Sepsi wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Josepha Mensaha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Bryan Nouvier.

W 78. minucie kartkę dostał Valentin Mihăilă, zawodnik gospodarzy. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w zespole CS Universitatea doszło do zmiany. Raoul Baicu wszedł za Valentina Mihăilę.

Ibrahima Tandia15′
 57′ Alexandru Cicâldău
Dylan Armando Flores Knowles52′
62′ Matteo Fedele
Yasin Hamed58′
Alexandru Mateiu
Aleksandr Karnitskiy
53′ Andrei Cristea
Bryan Jerome Gilbert Nouvier70′
78′ 86′ Mihai Valentin Mihăilă
Daisuke Caumanday Sato
62′ Stephan Leonard Drăghici
Florin Bogdan Ștefan58′
86′ Raoul Petre Baicu
Stefan Dimitrov Velev
53′ Carlos Manuel dos Santos Fortes
Joseph Mensah70′
César Daniel Meza Colli
Andrei Sîntean Mezin

Drużyna CS Universitatea zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Sepsi pokazał trzy.