Liga rumuńska - 7. kolejka Ligi I: CS Universitatea - FC Astra 1-0 (0-0)

W starciu 7. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 23 sierpnia, jedenastka CS Universitatea wygrała z FC Astra 1-0 (0-0). Mecz na Stadionul Ion Oblemenco w Krajowie obejrzało 12 457 widzów.

7. kolejka Rumunia - Liga I
2019-08-23 20:00 | Stadion: Stadionul Ion Oblemenco | Widzów: 12457 | Arbiter: H. Fesnic
Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv
FC Astra Ploeszti
1
0
N. Bancu 68'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 meczów jedenastka CS Universitatea wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie po rozpoczęciu kartkę dostał Valentin Mihăilă, zawodnik gospodarzy.

W 15. minucie Robert Grecu zastąpił Juliena Bègue'a. W 32. minucie kartkę dostał Daniel Graovac z FC Astra. W 37. minucie sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gości.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy w drużynie CS Universitatea doszło do zmiany. Mihai Roman wszedł za Jovana Markovica. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 45. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Cristianowi Bărbuţowi i Ristowi Radunoviciowi. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 52. minucie kartką został ukarany Valentin Gheorghe, piłkarz FC Astra. W 54. minucie w drużynie CS Universitatea doszło do zmiany. Alexandru Ionita wszedł za Cristiana Bărbuţa.

Po chwili trener CS Universitatea postanowił wzmocnić linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Alexandru Mateiu. Na boisko wszedł Kamer Qaka, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 64. minucie w zespole FC Astra doszło do zmiany. Ionut Biceanu wszedł za Mihaiego Raduta.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CS Universitatea w 68. minucie spotkania, gdy Nicușor Bancu zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Alexandru Cicâldău.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom CS Universitatea: Nicușorowi Bancu w 74. minucie i Kamerowi Qace w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania. W 77. minucie w jedenastce FC Astra doszło do zmiany. Florentin Matei wszedł za Oumare'a Tounkarę.

Daniel Graovac32′
 68′ 74′ Nicușor Silviu Bancu
Risto Radunović45′
Ivan Martić
Gabriel Sebastian Tamaș
45′ 54′ Cristi Marian Bărbuț
Ljuban Crepulja
Alexandru Cicâldău
Valentin Gheorghe52′
Antoni Valeri Ivanov
Robert Ionuţ Grecu15′
61′ Alexandru Mateiu
Mihai Radut 37′ (k.) 64′
38′ Jovan Marković
Gabriel Bogdan Simion
4′ Mihai Valentin Mihăilă
Toni Brito Silva Sá
54′ Alexandru Ionita
Florentin Matei77′
61′ 90′ Kamer Adem Qaka
Goodness Ohiremen Ajayi
38′ Mihai Alexandru Roman
Julien Antoine Bègue15′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom CS Universitatea, a zawodnikom gości pokazał trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.