Liga rumuńska - 7. kolejka Ligi I: CFR 1907 Kluż - FC Viitorul 3-1 (0-1)

W spotkaniu 7. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 29 kwietnia, zespół CFR Kluż wygrał z FC Viitorul 3-1 (0-1). Mecz na Stadionul Dr. Constantin Rădulescu w Kluż-Napoce obejrzało 8 412 widzów.

7. kolejka Rumunia - Liga I
2019-04-29 20:00 | Stadion: Stadionul Dr. Constantin Rădulescu | Widzów: 8412 | Arbiter: S. Coltescu
Rivaldinho 14'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów zespół FC Viitorul wygrał siedem razy, ale więcej przegrywał, bo dziewięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie arbiter pokazał kartkę Bogdanowi Țîru z FC Viitorul.

W pierwszych minutach meczu piłkarze FC Viitorul nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie Rivaldinho dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy strzeleniu gola asystował Lyes Houri.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FC Viitorul: Tudorowi Bălucie w 17. i Denisowi Drăguşowi w 19. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Viitorul.

Kibice FC Viitorul nie mogli już doczekać się wprowadzenia Andreia Ciobanu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Denis Drăguş.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 57. minucie gola wyrównującego strzelił Camora.

W 64. minucie za Rivaldinha wszedł Vlad Achim. W tej samej minucie trener CFR Kluż postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Constantin Păun, a murawę opuścił Valentin Costache.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CFR Kluż w 67. minucie spotkania, gdy Juan Culio zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce FC Viitorul doszło do zmiany. George Ganea wszedł za Ionuța Vînę.

Zespół FC Viitorul ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 74. minucie na listę strzelców wpisał się Paulo Vinicius. Asystę przy bramce zaliczył Mihai Bordeianu.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Lyes Houri z jedenastki gości. Była to 77. minuta spotkania. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Tudor Cristian Băluţă17′
 74′ Paulo Vinícius de Souza Nascimento
Bradley de Nooijer
 57′ Mário Jorge Malico Paulino
Virgil Eugen Ghiță
Cristian Marian Manea
Sebastian Mladen
84′ Ciprian Ioan Deac
Ianis Hagi
64′ Valentin Ionuț Costache
Lyes Hafid Houri77′
Mihai Cătălin Bordeianu
Bogdan Ionuț Țîru6′
 67′ (k.) Juan Emmanuel Culio
Rivaldo Vitor Mosca Ferreira Júnior  14′ 64′
82′ Damjan Đoković
Denis Mihai Drăguş19′ 46′
Billel Omrani
Ionuț Daniel Vînă70′
Jesús Fernández Collado
Árpád Ors György Tordai
82′ Andrei Iosif Mureșan
Radu Ștefăniță Boboc
Ionuț Andrei Peteleu
Paul Alexandru Iacob
64′ Adrian Constantin Alexandru Păun
Vlad Alexandru Achim64′
Cătălin Mihai Itu
Andrei Virgil Ciobanu46′
84′ Thierry Rua Moutinho
Eric de Oliveira Pereira
Cristian Ionuț Bud
George Dănuț Ganea70′

Sędzia nie ukarał piłkarzy CFR Kluż żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał cztery żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.